Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'ya Atanan Yeni Öğretmenlere Seminer

Urfa'ya Atanan Yeni Öğretmenlere Seminer

Şanlıurfa'da göreve yeni başlayan öğretmenlere uyum eğitim semineri verildi.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2012 Cumartesi 20:49
Urfa'ya Atanan Yeni Öğretmenlere Seminer
Şanlıurfa'da göreve yeni başlayan öğretmenlere uyum eğitim semineri verildi.
Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa Belediyesi Kültür Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen seminere 2 bin 340 öğretmenin katıldı. Seminere telekonferans sistemiyle katılan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ile Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey birer konuşma yaptı.
Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Ömer Coşkun, Seminer Yöneticisi Profilo İlköğretim Okulu Müdürü Fethi Polat ile Milli Eğitim Müdürlüğü bilgisayar formatörlerinin katıldığı seminerin 17 Şubat Cuma gününe kadar devam edeceği belirtildi.
Milli Eğitim Müdürü Pala yaptığı konuşmada, öğretmenliğin kutsal ve ulvi bir meslek olduğuna dikkat çekti. Bütün imkanlarını ve güçlerini öğretmenlerin işlerini daha iyi yapabilmeleri için kullanacaklarını ifade eden Pala, şunları kaydetti:
''Kapılarımız sonuna kadar sizlere açık olacaktır. Gönlüm ister ki her birinizi problemlerinizi sıkıntılarınızı anında çözeyim. Takdir edersiniz ki bizim de güç yettiremeyecek şeyler vardır. Her birinizle ayrı ayrı tanışmak isterim, sizlerin dünyasına girmek isterim, anlamak isterim. Anlamak isterim ki sorunlarınızı daha iyi çözeyim ve bileyim. Ne olur sizler de bizim çocuklarımızı yavrularımızı anlamaya çalışın.''
Seminerin ardından öğretmenlere Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik yerleri gezdirildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star