Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'ya Basın İlan Kurumu Şubesi Açılıyor

Urfa'ya Basın İlan Kurumu Şubesi Açılıyor

27 Mayıs’ta yapılan BİK Genel Kurulunda Şanlıurfa, Malatya, Ordu, Sivas, Tekirdağ ve Kastamonu’da Basın İlan Kurumu’nun Şube açması kararı alındı.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2011 Pazartesi 03:00
Urfa'ya Basın İlan Kurumu Şubesi Açılıyor
BİK Genel Kurul Üyesi Kemal Kapaklı; “Şanlıurfa gerek gazetelerin sayısı gerekse ilan kotası itibariyle Şube açılma kriterlerini çoktan taşımaktaydı. Hazırlamış olduğum rapor sonrası BİK Genel Kurulu, Şanlıurfa’da şube açılmasını oy birliğiyle kabul etti” dedi. 

Basın İlan Kurumu’nun 26. Dönem Genel Kurulu  2. Toplantısı 25-26-27 Mayıs tarihlerinde Kurum Genel Merkezinde yapıldı. Gerçekleşen Genel Kurul’da, Yönetim ve Denetim Kurulu durum raporları görüşülürken, 67 sayılı Genel Kurul kararlarının bazı maddelerinin değişimi ve Şanlıurfa ile birlikte Malatya, Ordu, Sivas, Tekirdağ ve Kastamonu’da Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüklerinin açılması kararları oy birliği ile alındı.

26. Dönem Genel Kurul Üyeliğine Anadolu Gazete Sahiplerini temsilen seçilen Kemal Kapaklı, alınan kararlar ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu.

“Bilindiği gibi 2011 yılı başında Basın  İlan Kurumu Genel Kurulu’na Güneydoğu Anadolu Bölgesinden Anadolu gazete Sahiplerini temsilen seçildim. Ve Şubat ayında yapılan ilk Genel Kurul’da gündeme getirdiğim ilk konu Şanlıurfa’da kurumun şube açması gerekliliğiydi. O günkü Genel Kurul’da bu yöndeki talebimin bir rapor haline getirilerek Yönetim Kuruluna sunulması kararı alındı. Anadolu Gazete Sahiplerini temsilen Genel Kurula İç Anadolu Bölgesinden seçilen Mustafa Aslan ile birlikte daha önce talepte bulunulan ancak şube açılması yönünde karar alınmamış olan altı il için rapor hazırlayarak Yönetim Kurulu’na sunduk. Raporumuz,  Yönetim Kurulu Kararı teklifi olarak 26. Genel Kurul’un  2. toplantısında gündeme alındı. Ve 27 Mayıs günü yapılan görüşmeler sonrasında altı ilde Basın İlan Kurumu Şubesi’nin açılması oybirliği ile kabul edildi. 2011 yılı sonuna kadar şube açılması gerçekleşmiş olacaktır. Şube açılması gerek kesilen komisyon ve gerekse gazetelerin yükümlülükleri itibariyle gazetelere kısmen yük getirecek. Ancak bunun yanında gerek ilan tevzii , gerek fatura tahsilatları ve gerekse gazetelerin kurumsallaşması açısından da önemli katkıları olacaktır. Şanlıurfa basını için yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık