Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'ya Gelen Turistler Perişan Olabilir

Urfa'ya Gelen Turistler Perişan Olabilir

Göbeklitepe’yi Tanıtma Platformu Temsilcisi Gülseren Kurdaş Savaş, Göbeklitepe’deki çalışmaları yerinde görmek ve öğrenmek üzere Urfa'ya geldi.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2011 Perşembe 20:34
Urfa'ya Gelen Turistler Perişan Olabilir
Göbeklitepe’yi Tanıtma Platformu Temsilcisi Gülseren Kurdaş Savaş, Göbeklitepe’deki çalışmaları yerinde görmek, gelen turistlerin mağdur olmaması için yapılacak olan soysal tesislerin durumunu öğrenmek ve tesislerin bir an önce inşa edilmesini sağlamak için yapılacak çalışmaları öğrenmek üzere kente geldi.

Kente gelişi öncesi Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin ile görüşen Savaş, çalışmalar hakkında ön bilgi aldı. Önceki gün kente gelen Savaş, ŞUTSO’ya gelerek Başkan Ertekin ile bir süre görüştü.

Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan ŞUTSO Başkanı Ertekin şu ifadeleri kullandı “Göbeklitepe’yi Tanıtma Platformu Temsilcisi Gülseren Kurdaş Savaş, Göbeklitepe ile ilgili ilimize bir ziyaret gerçekleştirdi. Savaş’ın Göbeklitepeyi tanıtmak için çok önemli çalışmaları var. Yaklaşık 70 bin üyesi olan bir sosyal medyada bir tanıtım grubu oluşturmuşlar. Ayrıca yurt dışında da tanıtım yapılıyor. Göbekli tepe ile ilgili bir slayt gösterimi de hazırlamışlar. Bunu da her tarafa yayıyorlar. Bu tanıtımlar sonucunda buraya çok turist geleceğini düşünüyoruz. Gelen turistlerin perişan olmaması için soysal tesislerin bir an önce yapılması gerekiyor. Bu sosyal tesislerdeki aksamaların giderilmesi ve tesislerin bir önce yapılaması için çalışmalar yapacağız” dedi.KURUMLARIMIZ KONU HAKKINDA DUYARLI OLACAKLAR

Konu hakkında kurumları ziyaret ederek yetkililerle görüştüklerini de sözlerine ekleyen Başkan Ertekin “Gerçekleşen ziyarette ona bazı bilgiler aktardık. Ardından İl Kültür Turizm Müdürümüz Selami Yıldız’ı ve Müze Müdürümüz Müslüm Mercan’ı beraber ziyaret ederek detaylı bilgiler aldık. Birlikte Sayın Valimizi ve Özel İdare Genel Sekreterimizi ziyaret ettik. Konunun bir an evvel çözülmesi için, onlar da sağ olsunlar gerekli yardımı yapacaklarını belirttiler. İnşallah, ilkbahardan evvel sosyal tesisler tamamlanır, yoksa gelen turistlere karşı perişan oluruz. Bu konuyla ilgili arsa tahsisi problemi vardı, o konu Ağustos’tan beri beklemede olan bir problemdi. Sorunun çözümü için milletvekili Mahmut Kaçar’ı da aradık o da sağ olsun ilgileneceğini söyledi. İnşallah arsa konusunu çözer çözmez hızlı bir şekilde sosyal tesislerin gerçekleştirilmesi mümkün olabilecek. Bunun üzerinde hepimizin durmamız ve bir an önce bu sorunu çözmemiz lazım, yani bu sene sadece göbekli tepe için 1 milyonun üzerinde turist bekliyoruz. Bu durum konunun önemini daha çok gösteriyor” diye konuştu. (İPEKYOL)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star