Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfa'ya Modern Semt Pazarları

Urfa'ya Modern Semt Pazarları

Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Uçak ile Şanlıurfa’nın üzerinden geçerken, aşağı baktığınızda yeşil bir kent görüleceğini, Urfa’nın görümünün değişeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2011 Perşembe 20:26
Urfa'ya Modern Semt Pazarları
Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Park ve Bahçeler Müdürü İmam Katı ile mahalle gezileri kapsamında bu sabah erken saatlerde, TOKİ’yi gezdi. Başkanın gezisini Gap Haber Ajansı ekibi adım adım takip etti. Ekibimiz, TOKİ’de yapılan çalışmalar hakkında Başkan Fakıbaba’dan bilgiler aldı. TOKİ’nin son 2 yılda çok değiştiğini belirten Başkan Fakıbaba, Burada ki, iş merkezleri ve özel okulların ağaçlandırmalarını belediye tarafından yapıldığını söyledi. Fakıbaba, Akabe’de 2 şelale, Esentepe’de bir şelale yapılacağını ve buraların ağaçlandırılacağını ifade ederek, “Biz göreve geldiğimizde vatandaş belediyenin önündeydi. Ama, Şimdi belediye vatandaşı yakalayarak önüne geçti. Şanlıurfalı kentimizin kalkınması, gelişmesi ve güzelleşmesi için vatandaşlarımıza da büyük görevler düşüyor, çok işler düşüyor. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Urfa gibi sıcak bir kentte, ağaçlandırma çalışması yapmak ve bunları korumak, her babayiğidin harcı değil”. dedi.

TOKİ’YE KADIN KÜLTÜR MERKEZİ

Belediye Başkanı Fakıbaba, Mahalle gezileri kapsamında, TOKİ’de ikamet eden gençler ve kadınlara da müjde vererek, TOKİ’de Gençlik Merkezi, Kadın Kültür Evi ve Taziye evinin yapılacağını belirtti.

MODERN SEMT PAZARI

Yıllardır Tokide yaşayan vatandaşların, büyük sıkıntısı olan Pazar yeri için Başkan Fakıbaba, Toki’de 40 dönümlük Çarşamba Pazarı’nın ihalesinin yapılacağını, bir ay içerisinde de, bitirileceğini ifade etti. Fakıbaba, Eyyüp Kent Pazar yerinin projesinin yapıldığını, Ertuğrul Gazi Mahallesi’nin projesinin bittiğini, 2012’ye kadar çevre düzenlemelerinin yapılmasıyla bir problemin kalmayacağını belirtti. Fakıbaba ayrıca, Veysel Karani Osmanlı ve Yenice Mahallelerinde de semt pazarları ihalelerinin yapılacağını söyledi. (gapha)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık