Ana Sayfa Urfa Haberleri Uslu'nun Ziyaretleri

Uslu'nun Ziyaretleri

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, kentte çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2012 Cuma 13:33
Uslu'nun Ziyaretleri
Milletvekili Uslu, şehirdeki temasları kapsamında, Kent Konseyi Başkanı Sabri Dişli ve Konseyin Kadın Meclisi Başkanı Dilşah Öztürkmen'i ziyaret etti.

Burada bir süre konseyin çalışmaları ve faaliyet alanlarına ilişkin bilgi alan Zeynep Karahan Uslu, özellikle konseyden kadınlara yönelik projeler üretmelerini istedi. Uslu, kent konseyinden çıkan fikirleri önemsediklerini ifade ederek, kentin sorunlarını çözmek için yoğun gayret gösterdiklerini anlattı.

Hayatın en detay alanlarında bile vatandaşlara hizmet götürebilmenin heyecanını taşıdıklarını ifade eden Uslu, şunları kaydetti:

"Değişen ve gelişen Şanlıurfa'yı daha güçlü kılabilmek adına devletimizin imkanlarını halkımıza götürmeye çalışıyoruz. Hayatın en detay alanlarını bile dikkate alan, bir devlet ve yönetim anlayışımız var. Yine kent konseyleri gibi sivil yapıların farklı ses ve yapılarının uyum içerisinde faaliyet gösterebilmesine ilişkin geniş imkanlar tanınıyor. Bütün bunları bir araya getirdiğimiz zaman, ciddi çalışmaların adım adım atıldığını görüyoruz. İnşallah Şanlıurfa seçilmişlerinin gayretleriyle bunu ilerleyen dönemlerde daha rahat görebilecektir. Farklı projelerle milletimize hizmet sunma yarışındayız. Şanlıurfa'da 400 projenin yapılacağını açıklamıştık, üzerinden henüz 6 ay geçmesine rağmen 63 projenin gerçekleştirildiğine şahitlik ediyoruz. Bu kısa sürede elde edilen önemli bir rakamdır, bu arada tesadüftür ki Şanlıurfa'nın plakası da 63. Bu anlamda makro projelerin birçoğunun da ihale ve ön çalışma projeleri tamamlandı. İnşallah bütün bunların neticeleri bireysel katkılarımız ve hükümetimizin verdiği destekle hızla katlanarak artacaktır."

Konsey Başkanı Sabri Dişli de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konsey olarak yürüttükleri çalışmalara değindi.

-Emniyet Müdürü Likoğlu'na ziyaret

Milletvekili Zeynep Karahan Uslu daha sonra İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu'nu da makamında ziyaret etti.

Bir süre sohbet ettiği Likoğlu'ndan kentteki yürütülen güvenlik önlemleri hakkında bilgi alan Zeynep Karahan Uslu, kadınlara yönelik şiddetin ve tefecilik olaylarının azaltılmasına ilişkin çalışmalara ağırlık verilmesinin önemine değindi. Uslu, son dönemde özellikle kentin en işlek yeri konumundaki Balıklıgöl yerleşkesinde alınan güvenlik tedbirlerinden dolayı Likoğlu'na teşekkür etti.

Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu da kentteki çeşitli birimlerde görev alan personel sayısının artırıldığını ve güven timlerinin kurulduğunu söyledi.

Vatandaşların kentte en çok tefecilik olayından mağdur olduğunu anlatan Likoğlu, bu olaylarda ancak vatandaşın şikayetleriyle harekete geçebildiklerini ifade ederek, söz konusu olayda mağdur olan vatandaşların emniyete şikayette bulunmalarının önemini vurguladı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık