Ana Sayfa Urfa Haberleri ÜSTÜN ZEKALI ÖĞRENCİLER

ÜSTÜN ZEKALI ÖĞRENCİLER

120 saatlik ” Mental Aritmetik Kursu”‘da dereceye giren öğrenciler Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer’i makamında ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2015 Cuma 11:21
ÜSTÜN ZEKALI ÖĞRENCİLER

Üstün zekalı Öğrencilerden, Kaymakam Citer’e ziyaret Viranşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi öğrencilerine yönelik Halk Eğitim Merkezi bünyesinde verilen 120 saatlik ” Mental Aritmetik Kursu”‘da dereceye giren öğrenciler Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer’i makamında ziyaret etti.

 

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, RAM Müdürü Halit Elbi yanı sıra öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Ziyaret sırasında Kaymakam Citer’e kurs hakkında bilgi veren Viranşehir Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Eğitime katılan öğrencilerin özel çocuklar olduğunu belirterek, ilçede son 4 yılda eğitimle ilgili önemli adımlar atıldığını kaydetti.

 

120 saatlik eğitimin sonucunda öğrenciler zeka ve becerileri ile kursu başarı bir şekilde sonuçlandırdığını ifade eden Sağır, Viranşehir’in gururu olabilecek çocuklara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

 

Çeşitli testler sonunda IQ seviyesi yüksek olan öğrencilerin tespit edilerek kendilerine yönlendirildiğini kaydeden Viranşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Halit Elbi, öğrencilere başta kitap okuma olmak üzere çeşitli destekleyici eğitimler verildiğini söyledi.

Konuyla ilgili Kaymakam Cİter’e bilgi veren Elbi, desteklerinden ötürü Kaymakama teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Citer ise, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamı diledi.

 

Yarının geleceği olan bu çocukların ayrı bir yere sahip olduğunu söyleyen Citer şunları kaydetti : ” Akranlarına nazaran farklı olan bu çocuklara aynı muamelenin yapılması kabul edilemezdi. Nasıl ki geç öğrenen öğrencilere ekstra eğitimler verilerek eğitime kazandırıyorsa, kavrama ve muhakeme yeteneği yüksek öğrencilerde ekstra eğitimlerle potansiyelleri açığa çıkarılmalıdır” dedi.

 

Öğrencilerden büyük başarılar beklediği söyleyen  Citer, öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından kursu başarı ile bitiren 12 öğrenciye madalya ve sertifika hediye verildiktn sonra Kaymakam Citer Öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-06-12 11:39:45mehmet türkmen

    ALLAH sizden razı olsun. Bu milletin evladına sahip çıkalım.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star