Ana Sayfa Urfa Haberleri UYGULAMALI FOTOĞRAFÇILIK KURSU

UYGULAMALI FOTOĞRAFÇILIK KURSU

Şanlıurfa Gençlik Merkezi’nde fotoğrafçılık kursuna devam eden öğrenciler, doğayı fotoğraflamak için hafta sonu, Şanlıurfa’nın gözde turistik ilçesi Halfeti ‘ye gittiler.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2014 Çarşamba 17:22
UYGULAMALI FOTOĞRAFÇILIK KURSU

35 kişinin katıldığı gezide açık havada derslerine devam eden öğrencilerimiz, ilçemizin tarihi dokusunu objektiflerine yansıttılar. Doğadan güzel kareler alan üyeler, çekmiş oldukları fotoğrafları ilerde sergileyeceklerini söylediler. Tekne turu ve fotoğraf çekimi sonunda piknik yaparak günün yorgunluğunu üzerlerinden attılar.

Fotoğrafçılık kursu eğitmeni Taylan Olguner, uygulamalı eğitim için kendilerini Halfeti’ye gönderen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve desteklerinden dolayı İl Müdürü Ertuğrul Yıldıza teşekkür ederek, bu kurstan çok başarılı fotoğrafçılar ve foto muhabirlerin çıkacağını, çekilen en güzel fotoğrafı il müdürüne hediye edeceklerini belirtti.

            Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil Alp:  “Yapmış olduğumuz bütün etkinlikleri üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Yaklaşık bir buçuk ay süren kursumuzda, eğitimin sonuna doğru fotoğrafçılık kursumuzun uygulamalı olarak verilmesinin daha etkili olacağını düşündük. Üyelerimizin stresten uzak, dersi daha verimli kılma ve boş zamanı daha etkili kullanma anlamında, temel fotoğrafçılık bilgilerinin uygulamaya döküleceği gezilerimizi zaman zaman düzenlemekteyiz. Gezimizdeki amacımız,  öğrencilerimizi günlük hayatın monotonluğundan kurtarmak ve doğayı objektiflere daha iyi yansıtmaktı. Gezimize katılan üyelerimizin yüzündeki mutluluk ifadesi gezimizin güzel ve etkili geçtiğini gösterdi.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star