Ana Sayfa Urfa Haberleri VAKIFLAR ÇALIŞANI KAPI KAPI DOLAŞARAK TEHDİT EDİYOR

VAKIFLAR ÇALIŞANI KAPI KAPI DOLAŞARAK TEHDİT EDİYOR

Vakıflar ile ilgili İpekyol’da yayınlanan dolandırıcılık iddialarına ilişkin Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden gelen müfettişler Urfa’da araştırmalarını sürdürürken, yoksulları dolandıran şebeke de boş durmayıp; kadınları tehdit ederek şantaj yaptığı öne sürüldü.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2011 Çarşamba 00:48
VAKIFLAR ÇALIŞANI KAPI KAPI DOLAŞARAK TEHDİT EDİYOR
İpekyol’un ortaya çıkardığı Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ndeki dolandırıcılık haberi üzerine Vakıflar’dan sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne talimat vererek, konuyu araştırması için Urfa’ya müfettişler gönderdi. Yaklaşık iki haftadır müfettişlerin araştırması devam ederken, yoksulların hak ettiği gıda paketlerini vermeyip satarak dolandırıcılık yapan şebeke üyeleri de karşı atak yaparak, kendilerine gıda yardım paketleri ulaşmayan kadınları tehdit edip, şantaj yaptıkları öne sürüldü.

VAKIFLAR ÇALIŞANI KAPI KAPI DOLAŞARAK TEHDİT EDİYOR

Kendilerine yardım ulaştırılmayan ailelerden bazı kadınlar, M.A. isimli bir Vakıflar çalışanının kendilerine giderek tehdit ettiğini, gazeteye yaptıkları açıklamaları geri çekmemeleri halinde hem yardım dağıtım listesinden silinecekleri hem de başlarının belaya gireceği tehdidinde bulunduğunu ileri sürdü.

BAŞINIZIN BELAYA GİRMESİNİ İSTEMİYORSANIZ İNKAR EDİN!

İpekyol’da yayınlanan bilgilere göre hangi ailelerin şikayetçi olacağı hakkında tahmin yürüterek, dağıtım listesindeki evlere giden Vakıflar çalışanı M.A., isminin yayınlanmasını istemeyen bir kadının iddiasına göre, “Vakıflara gelip müdürümüze bu anlatılanların, gazetede yazılanların yalan olduğunu söyleyin, aksi halde yardım mardım alamazsınız” dedi.

‘İSİMLERİMİZ SİLİNMİŞ’

Yine isimlerinin gizli kalmasını isteyen başka kadınlar ise, kapıya gelen iki kişinin şikayetlerini dinledikten sonra verdikleri ifadelerin altına attıkları imzanın yanı sıra boş bir kağıdında alt kısmına imza atmak zorunda bırakıldıklarını öne sürdü. Aradan bir süre geçtikten sonra da kendilerinin isminin dağıtım listesinden silindiğini ifade etti.

Kadınlardan bazıları M.A.’nın kendilerine, arap ve büyük bir aşiret üyesi olduğunu, söylenenleri yapmamaları takdirde başlarının belaya gireceği yönünde tehdit edildiklerini ileri sürdü.

 

İpekyol, geçen Ağustos ayında, ‘Devleti Dolandırıp Yoksulların Yardımını Çaldılar’, ‘Yardım Şebekesini Deşifre Ediyoruz’, ‘İşte Dolandırıcılığın Belgesi’, ‘Vakıflara Müfettişler Geliyor’, ‘Geçmiş Aylara Aitmiş Gibi İmza Topladılar’ şeklinde başlıklar altında haberler yayınlayarak, Vakıflar’daki dolandırıcılık olayını deşifre etti.

ipekyol

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star