Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Gazeteciler Birliği'nde

Vali Gazeteciler Birliği'nde

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Cevahir Konuk Evinde düzenlenen sohbet toplantısında Vali Celalettin Güvenç ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2012 Pazartesi 11:30
Vali Gazeteciler Birliği'nde
Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Cevahir Konuk Evinde düzenlenen sohbet toplantısında Vali Celalettin Güvenç ile bir araya gelerek ilin ve sorunları, gazetecilerin istekleri konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in konuk olduğu gecede, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Başkan Yardımcısı Müslüm Abacı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ferhat Özer, Mustafa Arısüt, Şahban Kılıç, Celal Çiftçi, Abdulkadir Karacabey, Ömer Aslan, Mehmet Faruk Deveci, Mehmet Guli Aslan ile Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mithat Şengöz hazır bulundular.


Vali Celaleddin Güvenç'in göreve başlaması münasebetiyle hoş geldiniz ziyaretinde bulunan Gazeteciler Birliğine iade-i ziyarette bulunan Vali Güvenç, Şanlıurfa'nın önemli sorunlarına çözüm önerileri getirmek, kentin gelişmesine ve kalkınmasına fayda sağlayacak projeler üretilmesi ve meslek mensuplarının sorunlarına ve sıkıntılara çare bulunması amacıyla fikir alışverişinde bulundular.


Valimiz Celaleddin Güvenç'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, "İlimiz yöneticileri, siyasileri, sivil toplum örgütleri ile zaman zaman bir araya gelerek, ilimizin sorunlarına çözüm önerileri getirmeyi, ortak akıl üretmeyi, birlikte hareket etmeyi her zaman arzu ediyoruz. Zaten yıllardan beri Şanlıurfa Gazeteciler Birliği ve Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi olarak geleneksel olarak her Cuma günü akşamı Balıklıgöl Rızvaniye Camii külliyesinde bir araya geliyoruz. Her fikirden, her kurumdan, her düzeyden hatta il dışından bile konuklarımız, misafirlerimiz oluyor. Zaman zaman Milletvekillerimizi de davet ederek gündemdeki konuları ve Şanlıurfa'mızın sorunlarını dile getirip çözüm yollarını araştırıyoruz. Önceleri Gazeteciler Birliği olarak Perşembe akşamları kendi lokalimizde toplanıyorduk. Bir gurup arkadaşımız Yazarlar Birliğinin de üyesi olduğundan Cuma akşamı da toplantıya gidip geç saatlere kadar kalmak yorucu oluyordu. Onun için birlikte sadece Cuma akşamları toplanmayı uygun bulduk ve devam ediyoruz. Gerektiğinde sadece gazeteciler olarak ta ya böyle konuk evlerinde veya kendi lokalimizde misafirlerimizle bir araya gelerek sohbet ediyor, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Sayın Valimize de teşekkür ediyoruz" dedi.


Başkan Polat, Vali Celaleddin Güvenç'i 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenledikleri 2. Gazetecilik Yarışması törenine davet ettiler.


Davete mutlaka geleceğini belirten Vali Güvenç te, Şanlıurfa'da olan bitenleri, yapılan çalışmaların eksikliklerini, bilmedikleri ve duymadıklarını da gazetecilerden duyup hep birlikte çözüm bulmak istediğini belirterek, "Sizlere de çok iş düşüyor. Hepimiz ekmeğini yediğimiz Şanlıurfa'ya hizmet etmek için varız. Bizim göremediklerimizi sizler bizlere söyleyeceksiniz ki vatandaşlarımızın huzur ve güvenini, çeşitli ihtiyaçlarını ve Şanlıurfa'mızın gelişmesini hep birlikte sağlamaya çalışalım" diyerek gazetecileri dinledi.


Sohbette, ilimize gelen Van depremzedelerinden kendi imkanlarıyla gelmiş olan 55 ailenin ihtiyaçları konusunda Valilik olarak yapılması gerekenler, basın mensuplarının herhangi bir polisiye olayı ile ilgili bilgi almaları konusu da dile getirildi.
(Gap Gündemi)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık