Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç, Akçakale'de Esnafın Sorunlarını Dinledi

Vali Güvenç, Akçakale'de Esnafın Sorunlarını Dinledi

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Akçakale ilçesinde gezi ve incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2012 Pazartesi 23:51
Vali Güvenç, Akçakale'de Esnafın Sorunlarını Dinledi
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Akçakale ilçesinde gezi ve incelemelerde bulundu.
Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Akçakale İlçe Halk Kütüphanesi konferans salonunda yapılan toplantıya katılan Vali Güvenç, burada esnafın sorunlarını dinledi.
Suriye hükümeti tarafından ''tadilat gerekçesi''yle kapatılan Akçakale Sınır Kapısının yeniden açılmasını isteyen esnafa sabırlı olunması yönünde telkinde bulunan Vali Güvenç, esnafın yaşadığı sıkıntılardan haberdar olduklarını belirterek, ''Kapı sadece Akçakale için değil, Şanlıurfa ve Türkiye için de önemli. Kapının kapalı olması bizim tercihimiz değil'' dedi.
Vali Güvenç, Akçakale Sınır Kapısında yaşanan tüm gelişmeleri ve sorunları yakından takip ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:
''Arap baharı denilen halk hareketini komşumuz doğru okuyamadı. Kendi halkıyla savaşmayı tercih etti. Türkiye'ye karşı tedbir alarak sınırlarını kapattı. Bu durumdan mutlu değiliz. İrademiz dışında gelişen bir durum bu.''
Her zaman esnafın yanında olacaklarını vurgulayan Güvenç, şöyle devam etti:
''Sınırın diğer tarafındaki insanlar da kapının kapalı olmasından rahatsız. Dua edin orada çok kan dökülmeden sağduyu galip gelsin. Oradaki insanlar da özgürce, hürce yaşamayı baskılardan kurtulmayı hak ediyorlar. Yaşanan bu karışıklıklara rağmen kapının açılması için görüşeceğiz. Kapının açılması için de elimizden gelen çabayı göstereceğiz.''
Vali Güvenç, Akçakale'de 2 bin 500 esnafın bulunduğunu ve bunların borçlarının yapılandırılması yönünde bir adım atılması için çalışma yapacaklarını da ifade etti.

-İlçeye Halk Bankası şubesi müjdesi

Vali Güvenç, vatandaşların talebi üzerine Akçakale ilçesine Halk Bankası şubesinin açılması için yetkililerle telefon görüşmesi yaptı. Güvenç, telefon görüşmesinin ardından Halk Bankasınca Akçakale'ye şube açılacağının müjdesini verdi.
Toplantıya İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ve Jandarma Komutanı Emin Dursun, Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl, Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ile ilçe esnafı katıldı.
Vali Güvenç daha sonra Akçakale ilçesinde esnafın yoğunlukta olduğu İstasyon Caddesinde esnafla görüşerek sorunları dinledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star