Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç, Birecik'te Köylü Kadınlara Gül Dağıttı

Vali Güvenç, Birecik'te Köylü Kadınlara Gül Dağıttı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere gittiği Birecik İlçesi'ne bağlı köylerde gezerken, kendisini karşılayan köylü kadınlara gül dağıttı.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2013 Çarşamba 10:49
Vali Güvenç, Birecik'te Köylü Kadınlara Gül Dağıttı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, beraberinde Birecik Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun ile birlikte Birecik'e bağlı köylere giderek incelemelerde bulundu. İncelemeleri sırasında köylülerin sıkıntılarını dinleyen Vali Güvenç, "Bugün git yarın gel, devri bitti. Cep telefonlarıyla tüm yetkililere ulaşabilirsiniz. Bir sıkıntınız olduğunda arayın, çözmek için devletimizin ne imkanı varsa seferber edelim. Devletin varlık amacı sizlersiniz" dedi.

Sumaklı Köyü'ne giden Vali Güvenç, burada öğrenciler ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Sumaklı Köyü Camii'nin açılışını yapan Vali Güvenç, camiyi gezerek köylülere katkılarından dolayı teşekkür etti. Sumaklı Köyü'nün ardından beraberindekilerle birlikte Aşağı Habip Köyü'ne geçen Vali Güveç, burada kendisini karşılayan köylü kadınlara gül dağıttı.

Vali Güvenç, köylerdeki incelemelerin ardından ilçe merkezinde müftülüğün düzenlediği Kutlu Doğum programına katıldı. Birecik Spor Salonu'nda yapılan etkinliğe katılan kalabalığa hitap eden Vali Güvenç, "Dünyanın ihtiyacı olan kendi medeniyetimizi, kültürümüzü yeniden ayağı kaldırıyoruz. Memleketimizde baştan aşağı barış, şefkat, merhamet rüzgarları esiyor. Peygamberimize bin 400 yıl öncekinden daha çok ihtiyacımız var. Bütün dinlerin ona ihtiyacı var. Zulme uğrayanın da zulmü yapanın da ona ihtiyacı var" diye konuştu.

Vali Güvenç ve beraberindekiler etkinliğin ardından ilçeden ayrıldı

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık