Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç: ''Bu Yıl 40 Adet Kadın Kültür Merkezi Açıyoruz''

Vali Güvenç: ''Bu Yıl 40 Adet Kadın Kültür Merkezi Açıyoruz''

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, bu yıl 40 adet Kadın Kültür Merkezi açacaklarını bildirdi.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2011 Çarşamba 19:11
Vali Güvenç: ''Bu Yıl 40 Adet Kadın Kültür Merkezi Açıyoruz''
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, bu yıl 40 adet Kadın Kültür Merkezi açacaklarını bildirdi.
Güvenç, Şanlıurfa'daki Sosyal Destek Programı (SODES) 2011 açılış etkinlikleri kapsamında, hizmete giren ''İbn-i Sina Kültür ve Ödev Evi''nin açılışında kursiyerlere, hitaben yaptığı konuşmada, devletin sosyal projeler konusunda bölgeye özel kaynak gönderdiğini belirtti.
Gençlerin iyi birer meslek sahibi olması ve daha nitelikli bir elaman olarak yetişebilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Güvenç, şunları kaydetti:
''Bu yıl 40 tane kadın kültür merkezi açıyoruz. Bunun yanında gençlik ve okuma merkezleri de var. Eskiden toplumda kabul gören 'ne iş olsa yaparım' dönemi bitmiştir. Artık nitelikli olmazsanız iş bulma şansınız yok. Cehalet bizim en büyük düşmanımızdır. Bu anlamda devletin ayırdığı bu kaynaklara sahip çıkan proje sahiplerine, derneklere, sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür ediyorum. Tembellik yok, çalışacağız, üreteceğiz hayata katılacağız. Topluma ve şehre birer hayırlı evlat olacağız. Bu güzel ortamı görmekten çok mutlu oldum. Kendinizi yetiştirin, Her iş sizde bitiyor, ümitli ve kararlı olacaksınız. Sanayimizde nitelikli elaman ihtiyacı var, bulamıyorlar. Ben mahallelerde iş arıyorum diyenlerle görüşüyorum, iş arıyorum diyor ama hiçbir gayreti yok. Ne kursa gidiyor, ne ders çalışıyor, ne arıyor, kahvehanede oturduğu yerde iş arıyorum diyor böyle olmaz.''
Konuşmasının ardından gezdiği merkezlerdeki gençlerle sohbet eden Vali Güvenç, gençlerden karşılaşacakları sorunları kendilerine iletmesini istedi.
Güvenç, Bağlarbaşı Kadın Kültür Merkezi'nin açılışında da gezdiği merkezde bilgisayar ve kuaförlük eğitimi alan kadınların aldığı eğitimleri içeren mini bir test yaptı. Testte kadınların sergilediği performanstan memnun kalan Vali Güvenç, merkezlerde gördüğü başarıların kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Celalettin Güvenç, merkezlerdeki incelemeleri esnasında bir süre görüştüğü engelli ve kilo problemi bulunan bir kadına bir akülü sandalye verilmesi, ayakkabısının bulunmadığını belirten bir öğrenciye de derhal bir ayakkabı alınması talimatını verdi.
Vali Güvenç, ''Geleceğim İçin Eğitim'' projesi kapsamında açılan etüt merkezinde de bir süre sohbet ettiği öğrencilere, azimli ve kararlı olmaları tavsiyesinde bulundu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star