Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç El Sanatları Sergisini Açtı

Vali Güvenç El Sanatları Sergisini Açtı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şair Nabi Kadın Kültür Merkezi tarafından hazırlanan El Sanatları Sergisi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:58
Vali Güvenç El Sanatları Sergisini Açtı

Merkezden faydalanan kadınların hazırladığı ürünlerin sergilendiği sergiyi gezenVali Güvenç, emek veren kadınları kutlarken, yaptıkları işlere Şanlıurfa'yı anımsatacak bir simgenin de eklenmesini dilediğini belirtti.

Sergiyi gezerken kursiyerlerin evlerinde hazırladıkları ikramlıklardan da tadan Vali Güvenç, sergi çıkışında kadın kültür merkezlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Vali Güvenç, "Hükümetimiz SODES'ten çok önemli kaynaklar veriyor ve oradan kadın kültür merkezleri yapıp açıyoruz. 7 tane de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın kaynaklarıyla yaptık. Kadınlarımız bu merkezleri çok tuttuğundan bizden yeni yerler talep ediyorlar. Bamyasuyu'ndaki yeri Süleymaniye'ye taşıdıktan sonra bu bölge eksik kalmasın istediler. Biz de İl Özel İdaresi'nin imkanlarıyla burayı açtık, bugün de sonucunu gördük" dedi.

Serginin açılışında Vali Celalettin Güvenç'e, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Eyyübiye Kaymakamı Oktay Kaya, ilgili daire amirleri ve çok sayıda kadın kursiyer eşlik etti.

SABANCI YURDUNDA KALAN ÇOCUKLARA KİTAP VE MALZEME DAĞITIMI

Şair Nabi Kadın Kültür Merkezi El Sanatları Sergisi'nin açılışının ardından Vali Güvenç, bir firma tarafından Sabancı Yurdu'nda kalan çocuklara kitap ve malzeme dağıtımı törenine katıldı.

Törende çocuklar için hazırlanan animasyon gösterileri de yer alırken, çocuklarla birlikte kesilen pasta çocuklara ikram edildi. Kitap ve malzemelerini alan çocuklar etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Sabancı Yurdu'ndaki törene Vali Celalettin Güvenç'in yanı sıra; Vali YardımcısıAylin Kırcı Duman, Karaköprü Kaymakamı Mustafa Kutlu, Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Eyyübiye Kaymakamı Oktay Kaya, firma yetkilileri, yurt sorumluları ve çalışanlar katıldı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star