Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç, "Herkes İşine Saygı Duymalı"

Vali Güvenç, "Herkes İşine Saygı Duymalı"

Vali Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kamu Şirket Personelleri (KAŞİP) Genel Merkezi tarafından düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2013 Pazar 00:45
Vali Güvenç,

Vali Celalettin GüvençŞanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kamu Şirket Personelleri (KAŞİP) Genel Merkezi tarafından düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Toplantıda KAŞİP üyeleriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Güvenç, kamuda çalışan şirket personellerinin sorunlarından ve sıkıntılarındanhaberdar olduklarını belirterek, değişen dünyada her insanın en iyi şartlarda yaşama ve çalışma hakkına sahip olması gerektiğini söyledi. Güvenç, "Herkes işine saygı duymalı, sahip olmalı, işinde en iyi olmalıdır. Bundan da taviz vermeyin" dedi.

TOKİ yetkilileriyle sürekli irtibat halinde olduklarını ifade eden Vali Güvenç, Maşuk'ta ilk etapta temeli atılan konutlardan 350, ikinci etaptan ise 150 tane konut daha KAŞİP'e ayrıldığını belirterek, gelen istek üzere 100 konut için daha girişimlerde bulunacağını söyledi. Kamuda çalışan şirket personellerinin konut edinmelerini önemsediğini vurgulayan Vali Güvenç, çok önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydederek, toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Güvenç'in konuşmalarının ardından KAŞİP Genel Başkanı Hakan Aydın veKaraköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi aldı. KAŞİP Başkanı Aydın, konuşmasında kendilerini yalnız bırakmayan yetkililere teşekkür etti. Başkan Çiftçi ise, taşeron işçilerin yaşadığı sıkıntıların başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yakinen takip edildiği ve mevcut şartlar içerisinde en uygun çözümün bulunması için çalışma içerisinde olunduğunu söyledi.

Toplantıya Şanlıurfa Valisi Celalettin GüvençKaraköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Hastane Başhekimi Abdülkadir Yetişgin, KAŞİP Genel Başkanı Hakan Aygün, bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve taşeron işçiler katıldı.

Öte yandan KAŞİP Genel Başkanı Hakan Aygün, tarafından Vali Celalettin Güvenç'e İşçi ve Emekçiye verdiği desteklerden dolayı plaket takdim etti. Vali Güvenç, toplantının ardından kamu şirket personelleri ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star