Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ GÜVENÇ JAPON GAZETESİNE RÖPORTAJ VERDİ

VALİ GÜVENÇ JAPON GAZETESİNE RÖPORTAJ VERDİ

Japon Nikkei Gazetesi İstanbul Bölge Şefi Ryosukke Hanatusu ve Muhabiri Sinan Tavşan, GAP’ın (Güneydoğu Anadolu Projesi) bölgeye ve kente katkıları hakkında röportaj yapmak için Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’i makamında ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2012 Salı 02:11
VALİ GÜVENÇ JAPON GAZETESİNE RÖPORTAJ VERDİ

Vali Güvenç, GAP’ın Şanlıurfa’ya ve Bölgeye katkılarının sosyo-ekonomik yönlerine değinerek sulanabilir araziler hakkında gazetecilere bilgi verdi.

 

GAP ile birlikte Şanlıurfa’nın verimin ve ekonomik düzeyinin arttığını belirten Vali Güvenç, aynı zamanda çiftçilerin sulama teknikleri eğitiminin tamamlanmasıyla tarımsal arazilerin verimin en üst düzeylere taşınacağını dile getirdi. Ayrıca Vali Güvenç, GAP sayesinde Şanlıurfa’nın ve diğer bölge illerinin tarıma dayalı sanayi ve hayvancılık alanında söz sahibi olacağını kaydetti.


Hükümetin Doğu illerine desteğiyle birçok alanda yatırımın sürdüğünü ve bunların GAP’ı tamamlayıcı unsurlar olduğunu söyleyen Vali Güvenç, hükümetin yürüttüğü sosyal destek projeleri olan SODES’in önemine de değindi. Yöre halkının bu hizmetlerden memnun olduklarını ve Doğu illerinde sıkıntıların yatırım ve hizmetle aşılacağını vurguladı.


Daha sonra röportajı bitiren Japon gazeteciler Şanlıurfa’da yer alan GAP kanallarını gezmek üzere Şanlıurfa Valiliğinden ayrıldı.

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star