Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç: Kan Kanla Yıkanmaz

Vali Güvenç: Kan Kanla Yıkanmaz

ŞANLIURFA Valisi Celalettin Güvenç, geçen hafta sonu Akçakale İlçesi'ne bağlı Karatepe Köyü'nde, akraba 2 aile arasında çıkan ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavganın ardından, dün Aslaner ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2013 Cuma 00:20
Vali Güvenç: Kan Kanla Yıkanmaz

ŞANLIURFA Valisi Celalettin Güvenç, geçen hafta sonu Akçakale İlçesi'ne bağlı Karatepe Köyü'nde, akraba 2 aile arasında çıkan ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavganın ardından, dün Aslaner ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Vali Güvenç, "Kan kan ile yıkanmaz, yanlış yanlış ile doğrultulmaz demek için geldik" dedi.

Akçakale'ye bağlı Karatepe Köyü'nde geçen hafta sonu aralarında daha önceden husumet bulunduğu ileri sürülen Taşkın aileleri fertleri ile Aslaner ailesine mensup kişiler arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi hayatını kaybetti. Kavganın ardından Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, beraberinde Akçakale KaymakamıEyüp Fırat, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ile birlikte dün 4 mensubu öldürülen Aslaner ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

YANLIŞ, YANLIŞ İLE DOĞRULTULMAZ

Taziye ziyaretinde Aslaner ailesine başsağlığı dileğinde bulunan Vali Güvenç, aileye sağduyu çağrısında bulundu. Vali Güvenç, "Gereken ne ise yapıyoruz. Buraya gelmemdeki amaç ilk önce acınızı paylaşmak, ölenlere rahmet, yakın efradına sabır dilemektir. Sizlere de kan kan ile yıkanmaz, yanlış yanlış ile doğrultulmaz demek için geldik. Gençlerimizi ve çocuklarımızı nefretle ve kinle birbirine düşürmeye hiçbirimizin hakkı yok. Hiçbir ana babanın hiçbir insanın, hiçbir vatandaşımızın hakkı yok. Taziyeyi açtınız teşekkür ediyorum. Bu yakışır bize, acımızı yakışır şekilde yaşamamız lazım" dedi.

ADAM ÖLDÜRMEYİ BU TOPRAKLARDA YOK EDİN

Olaya taraf olan kişilerle de görüşeceğini belirten Vali Güvenç, Aslaner ailesine mensup gençlere seslenerek, "adam öldürmeyi bu topraklardan yok edin" dedi. Vali Güvenç, bir anlık öfkenin nelere sebep olduğunu, ne kadar pahalıya mal olduğunu, bunun sonunun olmadığını herkesin görmesini istedi.

Konuşmasında son olarak yaşanan olayı tasvip etmediklerini belirten Vali Güvenç, "Yaşanan olay bize yakışmıyor. İnanın hazmedemiyorum. Şu cennet topraklarda, şu bereketli topraklarda çok şükür suyumuzu getirmişiz. Altın değerinde pamuk üretiyoruz. Şükredeceğimize, çalışacağımıza, çabalayacağımıza daha zengin olmanın yollarını arayacağımıza birbirimizi kırıyoruz, birbirimize sıkıntı çıkarıyoruz. Allah hepimize sağduyu, basiret versin, bir daha bu kötülükleri köylerimize kentlerimize yaklaştırmasın" dedi.

Vali Güvenç, konuşmalarının ardından beraberindekilerle birlikte köyden ayrıldı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star