Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç; Karacadağ Güneydoğu'nun Uludağ'ı Olacak

Vali Güvenç; Karacadağ Güneydoğu'nun Uludağ'ı Olacak

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Türkiye'nin en sıcak kentlerinden olan Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde bulunan, Güneydoğu'nun tek kayak merkezi Karacadağ'ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2012 Pazar 11:50
Vali Güvenç; Karacadağ Güneydoğu'nun Uludağ'ı Olacak
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç,Türkiye'nin en sıcak kentlerinden olan Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde bulunan, Güneydoğu'nun tek kayak merkezi Karacadağ'ı ziyaret etti. İnceleme yaptığı Karacadağ'da vatandaşlarla birlikte kayak yapan Vali Güvenç, "Buradaki sorunları ve eksikleri gördük. Eksikleri giderecek ve Karacadağ'ı kış turizmi için cazip hale getireceğiz. Karacadağ, bu bölgenin Uludağ'ı olacak" dedi.

Vali Celalettin Güvenç, SiverekKaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ve kurum amirleri ile birlikte, sabah saatlerinde Siverek'e 45 kilometre uzaklıktaki 1919 rakımlı Karacadağ Kayak Merkezi'ni ziyaret etti. Hafta sonunu Karacadağ'da kayak yaparak geçiren vatandaşlarla sohbet eden Vali Güvenç, merkezde incelemelerde bulunup eksikleri yerinde gördü. Vatandaşlarla birlikte mangal yapan Vali Güvenç, şalvarları ile kayan yöre insanlarıyla da yakından ilgilendi.

'DOĞAL GÜZELLİK'

Özellikle hafta sonları bölge illerinden gelen yüzlerce kişiyi ağırlayan Karacadağ'ın doğal bir güzellikolduğunu söyleyen Vali Güvenç, daha sonra kayak takımlarını giyip kaydı. Vali Güvenç, şunları söyledi:

"Bölgede tek olan kayak merkezi Karacadağ'a ilk kez geldim. Burası Türkiye'de birçok kayak merkezinden daha güzel zemin ve piste sahip. Kar kalınlığı da yeterince var. İncelemelerimizde, merkezimizde bazı eksikliklerimiz var onları tespit ettik. Bu eksiklerimizi giderecek ve önümüzdeki yıllarda Karacadağ'ın kışturizmi açısından daha cazip hale gelmesi için gerekli çalışmaları yapacağız. Yapılacak çalışmalar ileKaracadağ kış turizmi sevenlerin uğrak mekanı ve bu bölgenin Uludağ'ı olacaktır."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık