Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç: Keşke 30 Yıl Önce Biriz, Beraberiz Diyebilseydik

Vali Güvenç: Keşke 30 Yıl Önce Biriz, Beraberiz Diyebilseydik

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Siverek İlçesi'nde kütüphane açılışında yaptığı konuşmada, bugün yapılan hizmetlerin 30 yıl önce yapılmış olması gerektiğini belirterek, "İnsanımıza keşke 30 sene önce bu okulları, bu yolları yapsaydık, bu suları götürseydik. 30 sene önce de deseydik: 'Kürt'ü, Türk'ü, Arap'ı yok. Biriz, beraberiz, kenetlendik, büyük Türkiye'yi kuracağız' deseydik, diyebilseydik de bu ülkede kan akmasaydı" dedi.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2013 Cuma 17:42
Vali Güvenç: Keşke 30 Yıl Önce Biriz, Beraberiz Diyebilseydik

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, beraberinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, İl Jandarma Komutanı Selman Kömürcü ve bürokratlar ile birlikte Siverek İlçesi'ne gitti. Hayırseverler tarafından Mehmetçik İlköğretim Okulu'na yaptırılan kütühanenin açılışına katıldı.

Açılış töreninde konuşan Vali Güvenç, 2013 yılında Şanlıurfa'da 470 milyon liraya mal olan, 3 bin 100 üzerinde derslik sayısıyla 200 okulun ihalesini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Öğrencilerimiz, gençlerimiz en güzeline layıklar. Çocuklarımız artık yolsuz, susuz köylere, 100 kişilik dersliklere mahkum olmamalıdır. Bunun gayretindeyiz. Bunun için Cumhuriyet tarihinde yapılan yatırımların hemen hemen üçte birini bir yılda yapmamıza imkan veren, bunun için bize ödenek ayıran Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik'e, Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı'ya, bu güzel çocuklarımız adına şükranlarımı sunuyorum. Bu ödenekleri, kaynakları sağlamak kolay değildir. Her toplantıda söylüyorum '30 yıllık idareciyim. Allah'a çok şükür ki; bu ülkemize, halkımızın imdadına böyle yetişecek kaynakları ve imkanları verdi ki, hep beraber bu anaların, bacılarımızın huzuruna çıkıp, artık kara günler geride kaldı. Şimdi çalışma, üretme zamanı; çocuklarımızın gelişme, geleceğini aydınlatma zamanıdır diye rahatlıkla konuşabiliyoruz. Parayı buluyoruz, bu paranın her kuruşunu insanımızın, milletimizin, çocuklarımızın hizmetine sunmak için çalışıyoruz. Bunu yapabilecek bu ülkenin kaymakamı, milli eğitim müdürü var, teknik elemanı var, mühendisi var, işçisi var. Her kuruşun peşindeyiz" dedi.

'KEŞKE'

Yapılan yatırımların 30 yıl önce yapılmış olması gerektiğini ifade eden Vali Celalettin Güvenç, devletin 74 milyonun devleti olduğunu söyledi. Ülkede aydınlık dönemlerin başladığını belirten Vali Güvenç, "Bu yolların maliyeti ise bilmelisiniz ki; 26 milyon liradır. Diğer illerin bir yılda yaptığını, Siverek'e bir yılda yapma imkanını bulduk. 2013 yılında köylere su getirdik, yol getirdik diye gurur duyamıyorum. 'Niye bunu 20 sene önce yapmadık da bu kadar bedel ödedik. Bedel ödemeseydik, bu kadar sıkıntı yaşamasaydık' diyorum. İnsanımıza keşke 30 sene önce bu okulları, bu yolları yapsaydık, bu suları götürseydik. 30 sene önce de deseydik: 'Kürt'ü, Türk'ü, Arap'ı yok. Biriz, beraberiz, kenetlendik, büyük Türkiye'yi kuracağız' deseydik, diyebilseydik de bu ülkede kan akmasaydı. Bu ülkenin gençleri ölmeseydi. Ama Allah'a şükür aydınlık dönem başlamıştır. Türkiye demokrasi devrimini yapmış, millet devlet kenetlenmiştir. Bu devlet 74 milyonun devletidir. Bu devlet milletin emrindedir. Kimseyi ötekileştirmez. Bu ülkenin ekmeği, suyu değil 70 milyona 100 milyona da yeter. Buna yürekten inanıyoruz. Bu duygularla sevgili gençler çalışacağız. Bugün sizin için buradayız. Okuyacağız, sevgiyle, barışla, bilgiyle büyüyeceğiz. Hedefimiz büyük Türkiye olacak, barış olacak, kardeşlik olacak, demokrasi olacak" diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Güvenç ve beraberindekiler kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star