Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ GÜVENÇ, KURSİYERLERİN SERGİSİNİ AÇTI

VALİ GÜVENÇ, KURSİYERLERİN SERGİSİNİ AÇTI

Güvenç, "Sokak Cephe İyileştirme ve Kültür Adası" projesi kapsamında açılan meslek edindirme kursuna katılanlar tarafından hazırlanan serginin açılışını yaptı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2012 Salı 08:55
VALİ GÜVENÇ, KURSİYERLERİN SERGİSİNİ AÇTI
Vali Celalettin Güvenç, toplumların gelişmesi ve kalkınması için tüm bireylerin hem kafa olarak rahat olması hem de mesleki yetenekler bakımından iyi gelişmesi gerektiğini söyledi.

Güvenç, ''Cazibe Merkezlerini Destekleme'' programı kapsamında hayata geçirilen ''Sokak Cephe İyileştirme ve Kültür Adası'' projesi kapsamında açılan meslek edindirme kursuna katılanlar tarafından hazırlanan serginin açılışını yaptı.


Burada bir konuşma yapan Vali Celalettin Güvenç, kursiyerlere sertifikalarının hayırlı olması dileğinde bulundu.


Kadınlar ve çocuklara yönelik programlar geliştirildiğini ifade eden Güvenç, şunları kaydetti:


''Evlere kapatmışız hanımları ve çocukları. Bu da toplumumuzu yarım bırakmış. Toplumumuzun yarısını kaybetmişiz. Ama artık bu yanlışı düzeltiyoruz. Çünkü kültürümüzde kadın ve erkek arasında pek fark yok ikisi de Allah'ın yarattığı güzel varlıklar. İkisinin de hak ve sorumlulukları aynı. Toplumların gelişmesi ve kalkınması için tüm bireylerin hem kafa olarak rahat olması hem de mesleki yetenekler bakımından iyi gelişmesi gerekiyor. Önümüzdeki dönemde evlerde oturmayacaksınız.''''Kursiyerlere sigorta ve cep harçlığı''


İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ise proje hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı.

3 ay süren Türk işi takı ve tasarım kursuna 75 kadının katıldığını ve tamamının başarılı olduğunu aktaran Büyükhatipoğlu, kursiyerlere ayrıca günlük 15 TL yevmiye verildiğini ve mesleki kazalara karşı da sigortalandığını bildirdi.


Konuşmaların ardından Vali Güvenç, kursiyerlerin açtığı sergiyi gezdi.


Törene, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın ile davetliler katıldı. YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık