Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç, Kürtçe 'Sorun Yok' Mesajı Verdi

Vali Güvenç, Kürtçe 'Sorun Yok' Mesajı Verdi

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Siverek İlçesi'nde devam eden yol çalışmalarını denetledi.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2012 Salı 18:05
Vali Güvenç, Kürtçe 'Sorun Yok' Mesajı Verdi
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Siverek İlçesi'nde devam eden yol çalışmalarını denetledi. İş makinesikullanan ve eline aldığı kürekle yol yapım çalışmalarına katılan Vali Güvenç, köylülerle sohbet etti. Köylülere, 'Sorun yok' anlamına gelen Kürtçe, "Sorun tınne" diyen Vali Güvenç, "Yıllarca ihmal edilmiş olan bu bölgemizin tüm sorunlarını çözmek için günün 24 saati çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde tüm sorunlarımızı çözeceğiz" dedi.

Dün öğleden sonra, Vali Celalettin Güvenç, Ak PartiŞanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve bürokratlar ile birlikte Siverek'e gitti. İlçeninKaracadağ bölgesindeki köyleri ziyaret eden ValiGülpınar ve beraberindekiler, buralarda devam eden yol ve içme suyu çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

KÖYLÜLERLE KÜRTÇE KONUŞTU

Vali Güvenç çalışmaların devam ettiği köylerde yaşayan vatandaşlarla da sohbet etti. Bölgenin yıllarca ihmal edildiğini ifade eden Vali Güvenç, özellikle içme suyu konusunda yaşanan sıkıntıları bitirmek için çabaladıklarını belirterek, "Siverek'te içme suyu sorunu bulunan köylerimizin su sorununu bu dönem çözeceğiz. Sayın Bakanımız Faruk Çelik ve milletvekillerimizle birlikte bu konuda yoğun bir çalışma içindeyiz. Mevcut sorunların 2 yıl içinde çözümü için işçimizle, memurumuzla günün 24 saati çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde sorunlarımızı çözeceğiz" diye konuştu.

Sohbet sırasında köylülere, 'Sorun yok' anlamına gelen Kürtçe, "Sorun tınne" diyen Vali Güvenç, "Yeter ki birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Sabırlı olalım" diye konuştu.

Köylerdeki ziyaretlerin ardından ilçe merkezine dönen Vali Güvenç, Siverek-Diyarbakır eski karayolunda yapılan yol çalışmalarını da yerinde inceledi. Çalışmalara ilişkin bilgi alan Vali Güvenç, burada iş makinesinin üzerine çıkarak bir süre kullandı ve ardından beraberindekilerle birlikte eline aldığı kürekle asfaltlama çalışmalarına yardım etti.

Akşam saatlerinde ilçe merkezine dönen Vali Celalettin Güvenç, burada vatandaşların katkısıyla alınan 5aracın Emniyet Müdürlüğü'ne hibe törenine katıldı. Araçların alımına katkı sunanlara teşekkür eden Vali Güvenç, yeni araçların anahtarlarını İlçe Emniyet Müdürü Recep Yeşil'e teslim etti. Vali Güvenç son olarak Siverek Kaymakamlığı ile Siverek Belediyesi personelleri arasında oynanan halı saha maçına katıldı. Kaymakamlık takımında forma giyen Vali Güvenç, geç saatlerde Şanlıurfa'ya döndü.


DHA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık