Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç, muhtarlara Yemek Verdi

Vali Güvenç, muhtarlara Yemek Verdi

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Merkeze bağlı Bakırtaş Köyü'nde köy muhtarları ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2013 Cuma 16:37
Vali Güvenç, muhtarlara Yemek Verdi

Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar'ın da katılımı ile köy muhtarları ile birlikte iftarını açan Vali Celalettin Güvenç, muhtarlarla sohbet edip yapılan hizmetler konusunda bilgi verdi.

Muhtarların davetini geri çevirmeyen Vali Celalettin Güvenç, burada bir konuşma yaparak, öncelikle daveti veren ve davete icabet eden herkese teşekkür etti. Vali Güvenç konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye zor bir bölgede bulunan, sıkıntıları olan ve tarih boyunca da yakası bırakılmayan bir ülke. Bize çok zaman kaybettirdiler. Yanlış şeyleri dayattılar. Devleti despot olarak gösterdiler. Ulaşılamayan, halkına tepeden bakan bir anlayışla bir asrı geride bıraktık. Ama bugün artık devlet halkının hizmetinde, halkıyla bütünleşmiş durumda. Siyasetçisi de, devlet görevlisi de, valisi de, bakanı da el birliğiyle, gönül birliğiyle önümüzü açmaya; memleketimizi daha yaşanabilir hale getirmeye, huzuru tesis etmeye, kardeşliği ve barışı tekrar bu coğrafyaya getirmeye uğraşıyoruz" dedi.

Konuşmasında Şanlıurfa ve köylerine yönelik yapılan çalışmalara da değinen Vali Güvenç, yol, su, kanalizasyon ve köy içlerinin yapılmasında çok ciddi bir hamle başlattıklarını ifade ederek, "Bazı köylerin kuyuları kazılmış, ama enerji nakil hatları kurulmamış. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Bu mübarek günlerde benim kuyum orada olacak, suyum orada olacak, 4-5 bin liralık bir dinamoyu oraya indiremediğimiz için köylülerimiz susuz kalacaklar. Bunun kabul edilebilir bir yanı yok, bunun için halkımızdan özür dileriz" dedi.

Köy içlerinin parke ve kanalizasyon işlerinin yapılmaya devam ettiğini sözlerine ekleyen Vali Güvenç, yapılan Özelleştirme sayesinde elektrik konusunda hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağını kaydetti. Elektrikte geçen sene yaşanan sıkıntıların bu yıl yaşanmadığını ifade eden Vali Güvenç, ihaleyi alan firmanın geçmiş borçları ayrı tuttuğunu, gecikme faizlerini de bir süre affedileceğini dile getirdi.

Özellikle meskenlerde kaçak elektrik kalmaması yönünde vatandaşlardan istekte bulunan Vali Güvenç, "Gidip beyanda bulunalım, faizlerini sildirelim, eski borçları yapılandıralım, bundan sonrası için de temiz bir sayfa açalım" dedi.

"Başta bakanımız, vekillerimiz hep beraber Tedaş yeni yatırımlar yapsın, köy içi şebekelerini, trafolarını yenilesin diye müthiş bir çalışma içerisindeyiz" diyerek sözlerini sürdüren Vali Güvenç, "Geçen sene 140 köyün şebekesi yapıldı, önceki gün ise Sayın Bakanımız beni aradı ve 200 köy için daha çalışma yapılıyor. İnşallah hep beraber dirayetli durursak, inanıyorum ki seneye bu şehirde elektrik kesintisi problemi kalmaz. Bu da bizim için son derece önemli. Sanayici şikayetçi, kadınlarımız şikayetçi, birliklerimiz ve sulama yapan çiftçimiz şikayetçi. Bunları el birliğiyle çözeriz. Yolumuz açık olsun" dedi.

Birlik ve beraberliğin önemine değinen Vali Celalettin Güvenç, "Halka hizmeti hakka hizmet olarak görüyor, ayrım yapmadan tüm insanlarımızı kucaklıyoruz. Bu memleketin ekmeği suyu, havası 70 milyona da 100 milyona da yeter. Birbirimizi olduğumuz gibi kabul edecek, birbirimizi bağrımıza basacağız. Gençlerimize kavgayı, gürültüyü değil barışı ve şefkati anlatacağız ki önleri açık olsun. Bir neslin yaşadığı acıları çocuklarımız çekmesin. Türkiye çok zaman kaybetti, bundan sonra kaybetmesin" şeklinde konuştu.

Köy muhtarları da birer konuşma yaparak, kendilerini iftarda yalnız bırakmadığı için Vali Celalettin Güvenç'e teşekkür ettiler.

İftar yemeğine, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve Şanlıurfa MilletvekiliMahmut Kaçar'ın yanı sıra; İl Müftüsü İhsan Açık, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, bölgenin köy muhtarları ve köylüler katıldı.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık