Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ GÜVENÇ, RESTORE EDİLEN "URFA EVLERİ"Nİ GEZDİ

VALİ GÜVENÇ, RESTORE EDİLEN "URFA EVLERİ"Nİ GEZDİ

Vali Celalettin Güvenç, "Sokak Cephe İyileştirmeleri ve Kültür Adası Projesi" kapsamında İl Özel İdaresi'nce kamulaştırılıp restorasyon çalışmaları yapılan evlerde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2012 Pazartesi 08:05
VALİ GÜVENÇ, RESTORE EDİLEN
Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Vali Güvenç, Abacılar Evi, Parmaksızlar Evi ile restorasyonu tamamlanan Sezerler Evi ve Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezi'ni (Reji Kilisesini) gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlarla da sohbet eden Celalettin Güvenç, son olarak Gazezoğlu Kültür Merkezi'ne geçti. Cazibe Merkezleri'ni Destekleme Programı kapsamında merkezde el işi kursu alan kadınlarla da görüşen Vali Güvenç, sergiye hazırlanan kursiyerlerin çalışmalarını inceledi.


Vali Güvenç, daha sonra yaptığı açıklamada, kamulaştırılan bölgeyi yetkililerle gezdiklerini belirterek, ''Burada yeni aldığımız evler var. Özellikle Reji Kilisesi'nin daha aktif kullanılması için bazı düşüncelerimiz oldu. İlahiyat Fakültesi hocalarımıza bir yer vereceğiz. Abacı Evi'ni ve Parmaksızlar Evi'ni restore ediyoruz. Yakın zamanda bu bölgeyi tam bir kültür merkezi haline getireceğiz'' dedi.


Vali Celalettin Güvenç'e ziyareti esnasında Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Elmalı, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu da eşlik etti.
AA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık