Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç'e Öğretmeninden Süpriz (video)

Vali Güvenç'e Öğretmeninden Süpriz (video)

Şanlıurfa'da, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarında Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç 35 yıldır göremediği coğrafya öğretmenini ve bir ilkokul arkadaşını sahnede görünce, duygulu anlar yaşadı.24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Şanlıurfa Belediyesi Nikah Salonunda tören düzenlendi.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2011 Perşembe 23:13
Vali Güvenç'e Öğretmeninden Süpriz (video)
Şanlıurfa'da, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarında Şanlıurfa ValisiCelalettin Güvenç 35 yıldır göremediği coğrafya öğretmenini ve bir ilkokul arkadaşını sahnede görünce, duygulu anlar yaşadı.

24 Kasım Öğretmenler Gününedeniyle Şanlıurfa Belediyesi Nikah Salonunda tören düzenlendi. Günün anlamını belirten konuşmalarınyapıldığı kutlamada, öğrenciler şiirler okudu, emekli öğretmenlere başarı belgesi verildi. Törende öğretmenlere hitap eden Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'e program sunucusu sahneden inmemesini, 35 yıl önce öğrenim gördüğü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesindeki ilkokul arkadaşı öğretmen Celal Yaprak ile coğrafya öğretmeni İsmail Ölcan'ın geldiğini anons etti. Karşısında uzun yıllardır görmediği öğretmeni ve ilkokul arkadaşını gören ve duygulanan Vali Güvenç, kendisine bu sürprizi hazırlayanlara teşekkür etti.

Vali Güvenç konuşmasında ise dünyada ve Türkiye'de bu yıl çok acı olaylar yaşandığını hatırlatarak, "Öğretmenlik dünyanın her yerinde en önemli meslektir. Şanlıurfa'da bu görevi yapan öğretmenlere 540 bin öğrencimizi teslim etmiş durumdayız" dedi.

Vali Güvenç konuşmasının ardından öğretmeni ve ilkokul arkadaşı ile bol bol sohbet ederek hasret giderdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star