Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ GÜVENÇ'TEN "BEYAZ ALTIN" İÇİN "NAYLON" UYARISI

VALİ GÜVENÇ'TEN "BEYAZ ALTIN" İÇİN "NAYLON" UYARISI

Vali Celalettin Güvenç, çiftçilerin "Beyaz altın" olarak nitelendirilen pamuğu toplarken naylon çuval kullanılmamasını istedi.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2012 Çarşamba 01:16
VALİ GÜVENÇ'TEN

Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mahmut Ökten, Sanayici ve İş Adamları Derneği Şube Başkanı Fethi Baytekin ile Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi Ali Çiçek, Vali Güvenç'i ziyaret ederek, bir süre görüş alışverişinde bulundu.


Ziyarette, Şanlıurfa pamuğunda yaşanan kirliliğin önlenmesine ilişkin yürütülen çalışmalar ele alındı.


Mahmut Ökten, pamukta özellikle naylon balya kullanımını önlemeye yönelik ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, çiftçi ve fabrika sahiplerine bu konuda uyarılarda bulunduklarını vurguladı.


Vali Celalettin Güvenç de bir yılı aşkın süredir çiftçi ve sektör temsilcilerine ''Beyaz altın'' konusunda uyarılarda bulunduklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:


''Borsa, sektör temsilcileri, tarım müdürlüğü ve çiftçilerimizle birlikte naylon kullanım oranını yüzde 10'lara kadar indirdik ama yeterli değil. Bir kere daha çağrıda bulunuyorum. Çırçır fabrikalarımıza, çiftçilerimize, iplikçilerimize ne olur altınımızı demire çevirmeyin. Pamuğumuzu bu naylon iplikten oluşan çuvallara, harallarla kristal çuvallara koymayın.''
Ziyaretten konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Vali Güvenç, sorunun giderilmesine yönelik çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık