Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç'ten Depremzedelere Ziyaret

Vali Güvenç'ten Depremzedelere Ziyaret

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Van'daki depremin ardından kentteki misafirhanelere yerleştirilen depremzedeleri ziyaret etti

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2011 Pazartesi 23:54
Vali Güvenç'ten Depremzedelere Ziyaret
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Van'daki depremin ardından kentteki misafirhanelere yerleştirilen depremzedeleri ziyaret etti.

Vali Güvenç, Van'daki depremin ardından kente gelerek İl Özel İdaresi misafirhanesinde kalan 51 depremzedeyi ziyaret ederek sohbet edip, akşam yemeği yedi.

Güvenç, burada yaptığı konuşmada, deprem bölgesinde yaraların sarılması için çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Hayat devam ediyor yıkılmayacağız, ayakta kalacağız, çocuklarımızın geleceğini düşünmek zorundayız el birliğiyle. Şu ana kadar 400 civarında Vanlı hemşehrimizi hem kamu kurum ve kuruluşlarında hem de, Şanlıurfalılara teşekkür ediyoruz, Şanlıurfalıların evlerinde misafir ediyoruz. Kamu kurumlarında kalan vatandaşlarımıza devlet imkanlarıyla yemek çıkarmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Toplam 150 civarında öğrencimizi ilk ve orta öğretime başlattık" dedi.

-Çalışabilecek olana iş imkanı

Vali Güvenç, çalışabilecek durumda olan depremzedelere iş bulmak istediklerini de ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bayan olur erkek olur çalışmaya hazır olanlara süratle iş arıyoruz ve büyük bir kısmınıza da iş bulacağız. Bugün de burada bu konudaki fikirlerinizi almaya geldim ben. Görüşmelerimiz devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, toplum yararına çalışma programı kapsamında 6 ay süreyle sigortalı olarak da okullarımızda ve devlet dairelerimizde çalıştırabiliriz. Bunun için sizlerle görüşeceğiz."

Vali Güvenç, bu yıl sınıf öğretmenliğinden mezun olup ataması çıkmayan Yunus Çağrı ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü son sınıfta okuyan kardeşi Cihan Çağrı'nın çalışmak istediklerini belirtmeleri üzerine, beraberindeki İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin'e, Çağrı kardeşlerin ücretli öğretmen olarak görevlendirilmesi talimatını verdi.

Vali Güvenç, daha sonra beraberinde getirdiği Oyuncakları buradaki çocuklara dağıttı.(posta)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star