Ana Sayfa Eğitim Vali Güvenç'ten, Okullara Denetleme

Vali Güvenç'ten, Okullara Denetleme

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, kent genelinde başlatılan derslik seferberliğinin ardından çalışmaları yerinde denetliyor.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 10:01
Vali Güvenç'ten, Okullara Denetleme

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, kent genelinde başlatılan derslik seferberliğinin ardından çalışmaları yerinde denetliyor. 130 okulun temelinin atıldığı Şanlıurfa'da inşaat çalışmaları devam ederken, Vali Güvenç bu kez Birecik ilçesinde yapımına başlanan okulları denetledi.

Birecik'te yapımına yeni başlanan okulların inşaatlarını inceleyen Vali Güvenç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Can Hallaç ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlciile birlikte inşaat çalışmalarını denetledi. Daha sonra Mezra beldesinde devam eden okul inşaatlarını gezen Vali Güvenç, Mezra Belediye Başkanı Yusuf Güneş'ten verilen belediye hizmetleri hakkında bilgi aldı. Vali Güvenç incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, Mezra beldesinde iki adet 24 derslikli okul inşaatına başladıklarını; birinin inşaat aşamasında, diğerinin de ihalesinin yapılmak üzere olduğunu belirtti. Mezra ve Birecik'in Şanlıurfa'nın gelişen bölgeleri olduğunu kaydeden Vali Güvenç, Mezra Beldesi ile Birecik arasındaki altı buçuk kilometrelik yolun birinci ve ikinci kat asfalt işinin İl Özel İdaresi imkanlarıyla yapılacağını ifade etti. Birecik'te yılların açığını kapattıklarını söyleyen Vali Güvenç, toplam 154 derslikle dokuz okulu 10 milyon 600 bin TL'lik bir bedelle ihalesini gerçekleştirdiklerini dile getirdi. İhalesi gerçekleştirilen okulların yer teslimlerinin yapıldığını ve inşaatların devam ettiğini kaydeden Vali Güvenç, "Az önce bu inşaatlardan bazılarının denetimlerini yaptık. Ayrıca dört okulumuzun daha ihale hazırlıkları devam ediyor. Bu okullarında toplam derslik sayısı 84, maliyetleri ise 9 milyon TL'dir. Toplamda 238 derslikli 13 tane okulun ihalesini bu yıl yapmış olacağız. Bunlarla birlikte sentetik saha ve yüzme havuzumuzun inşaatlarına da süratle başlayacağız" dedi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star