Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Güvenç'ten TKDK'ya Ziyaret

Vali Güvenç'ten TKDK'ya Ziyaret

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2012 Pazar 23:44
Vali Güvenç'ten TKDK'ya Ziyaret
Vali Güvenç, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl koordinatörü Mehmet Ekinci tarafından karşılan Vali Güvenç, Ekinciden kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı. Güvenç, daha sonra kurumda çalışan uzmanlarla bir süre sohbet ederek, AB projelerini dinledi.

Vali Güvenç’i ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, 2011 yılında Avrupa Birliği Komisyonundan yetki alarak Şanlıurfa’da faaliyete başlayan kurumun bugüne kadar yapmış olduğu dört çağrı döneminde toplam 34 projenin kabul edildiğini söyledi. Bu projelerden kabul edilen 13 adet projenin yatırım tutarının 16 milyon TL olduğunu açıklayan Vali Celalettin Güvenç, “Bunun 10 milyon lirası hibe olarak verilecek. Diğer projelerin incelemeleri devam ediyor. 5. Çağrı yapılarak Koordinatörlük aracılığıyla hibe almak isteyen yatırımcılar projelerini hazırlayıp 15 Mart -13 Nisan 2012 tarihleri arasında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğüne vermesi gerekiyor” dedi.

Bu arada kurumun yaptığı çalışmalar ve hibe verilen yatırımlarla ilgili detaylı bilgiler www.tkdk.gov.tr adresinde bulunuyor.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star