Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ KÜÇÜK HARRAN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK YILI AÇILIŞINA KATILDI

VALİ KÜÇÜK HARRAN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK YILI AÇILIŞINA KATILDI

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Harran Üniversitesinin 2014-2015 Akademik Yılı açılış törenine katıldı

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2014 Salı 15:48
VALİ KÜÇÜK HARRAN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK YILI AÇILIŞINA KATILDI

Osmanbey Kampüsünde düzenlenen programa Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu,Harran Üniversitesi Rektörü İbrahim Halil Mutlu, akademisyenler, yöneticiler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Açılış konuşmaları sırasında bir konuşma yapan Vali Küçük; gelişmenin temelinde üniversitelerin olduğunu dile getirdi. Dünyaca tanınmış markaların arkasında üniversitelerin bilim gücünün yattığını sözlerine ekleyen Vali Küçük, büyük üniversitelerin olduğu yerlerde büyük sanayilerin bulunduğunu belirtti. Türkiye’nin geleceğe daha umutla bakabiliyor olmasının temelinde 81 ilde de üniversitelerin olmasının etkili olduğunun altını çizen Vali Küçük; bu sayede her alanda kalkınmayı garanti altına aldıklarını kaydetti. Üniversitelerin sadece ülkelerin ekonomik kalkınmasına etkisi olmadığını ifade eden Vali Küçük: “üniversiteler meslek sahibi yapmanın yanında öğrencilerine akılcı düşünme yeteneği de veriyor” dedi. Ortadoğu’da akan kanın da aklı başında düşünememekten kaynaklandığını ifade eden Vali Küçük; “akılcı düşüncenin yerleşmemiş olması hiç yapılmaması gerekenlerin yapılmasına yol açıyor” dedi.

 

Sözlerinin sonunda gençlere ve öğrencilere olan güvenini dile getiren Vali Küçük; yeni akademik yılın tüm öğrencilere ve akademisyenlere hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star