Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ KÜÇÜK “HIZLI VE KARARLI OLMALIYIZ”

VALİ KÜÇÜK “HIZLI VE KARARLI OLMALIYIZ”

2. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2014 Cuma 17:09
VALİ KÜÇÜK “HIZLI VE KARARLI OLMALIYIZ”

İkinci organize sanayi bölgesi hakkında farklı gündem maddeleriyle ilgili gerçekleştirilen toplantıya başkanlık eden Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Vali Yardımcıları Aylin Kırcı Duman ve Uğur Sezer, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Oktay Yaşar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, ŞUSİAD Başkanı Fethi Baytekin ve müteşebbis heyeti üyeleri katıldı.

Toplantıda, sanayileşme konusunda Şanlıurfa’nın yakaladığı tarihi fırsatın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini dile getiren Vali Küçük: “Hızlı ve kararlı olmalıyız. Yakalanan bu tarihi fırsatı çok iyi değerlendirerek yatırımcının önünü açmalıyız. Sırada bekleyen müracaatlar hayata geçirilince Şanlıurfa’nın istihdam konusunda sıkıntısı kalmayacaktır” dedi.

Özellikle yer tahsisi yapılmasına karşın henüz inşaat ruhsatı almamış olan yatırımcıların bir an önce harekete geçirilmesi gerektiğini belirten Vali Küçük; inşa çalışmalarının bitirilip üretime geçilmesi gerektiğini kaydetti.

Toplantıda ayrıca; özel mülkiyete ait olan taşınmazların satın alınması, OSB’deki personel hareketleri ve yol-çevre düzenleme konuları görüşüldü.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star