Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ KÜÇÜK İLÇE GEZİLERİNE SURUǒLA DEVAM ETTİ

VALİ KÜÇÜK İLÇE GEZİLERİNE SURUǒLA DEVAM ETTİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; restorasyon çalışmaları süren Çarmelik Kervansarayında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2015 Çarşamba 12:00
VALİ KÜÇÜK İLÇE GEZİLERİNE SURUǒLA DEVAM ETTİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; restorasyon çalışmaları süren Çarmelik Kervansarayında incelemelerde bulundu.

Çarmelik Kervansarayı incelemeleri öncesinde Suruç ilçesine giden Vali İzzettin Küçük; ilk olarak kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakamlıkta bir süre Kaymakam Abdullah Çiftçi’yle görüşen Vali İzzettin Küçük, daha sonra Suruç meydanında vatandaşlarla bir araya geldi.

Esnaf ziyareti sırasında Suruçluları kırmayan Vali Küçük; ikram edilen çay eşliğinde esnafla Suruç hakkında sohbet etti. Sohbet esnasında Suruç Ovasına su bırakıldığını tekrarlayan Vali İzzettin Küçük’e Suruçlu esnaf da teşekkür etti. Vali Küçük; sulamayla birlikte birkaç yıl içerisinde Suruç’un sıçrama yapacağını kaydetti.

Esnaf ziyaretinin ardından Suruç Muhtarlar Derneğini de ziyaret eden Vali Küçük; Suruç sulamasıyla ilgili muhtarlara bilgi verdi. Yılsonuna kadar 550 bin dönümün sulanacağını kaydeden Vali Küçük; bunun gerçekleşmesinin Suruç için çok büyük bir yatırım olduğunu belirtti.

Suruç gezisinin ardından Çarmelik Kervansarayına geçerek devam eden restorasyon çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Vali İzzettin Küçük; Türkiye’deki en büyük kervansaraylardan biri olan Çarmelik Kervansarayının restorasyonunun tamamlanmasıyla ortaya muhteşem bir eser çıkarılmış olacağını dile getirdi. Yıl sonunda bitirilmesi planlanan restorasyon çalışmalarının ardından Büyükhan Mahallesindeki tarihi camiyi de gezen Vali Küçük; cami avlusunda mahallelilerle bir süre sohbet ettikten sonra buradan ayrıldı.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e incelemeleri sırasında Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal ve eski Milletvekili Mahmut Kaplan eşlik etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık