Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ KÜÇÜK İNTERNET SALONU İŞLETMECİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ KÜÇÜK İNTERNET SALONU İŞLETMECİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, İnternet Salonu İşletmecileriyle Valilik Konferans Salonunda bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2014 Perşembe 09:32
VALİ KÜÇÜK İNTERNET SALONU İŞLETMECİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Bilgilendirme amaçlı yapılan toplantı öncesi konuşan Vali İzzettin Küçük,Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden ocağındaki felakete değinerek: "Millet olarak yastayız, acımız büyük. Hepimizin başı sağ olsun. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Daha ulaşılamayan işçilerimiz var. bütün ümidimiz, yürekten dileğimiz onlarım sağ salim ailelerine ulaştırılmalarıdır. Ülkemizde üç günlük yas ilan edildi. Tekrar hepimizin başı sağ olsun" dedi.

Soma'da yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamanın ardından toplantı gündemiyle ilgili konuşan Vali Küçük, Şanlıurfa'nın Büyükşehir oluşundan dolayı bundan böyle merkezde kurulan üç ilçe kaymakamlığında İnternet salonlarının işlemlerinin yapılacağını dile getirdi. Salon işletmecilerinden bazı konularda ricada bulunan Vali İzzettin Küçük; İnternet salonlarına gelen gençlerin ve çocukların aileleri tarafından bir bakıma işletmecilere emanet edildiğini, işletmecilerin de bu emanete sahip çıkmalarını istedi.

Kötü niyetli insanların tüm kamusal alanları olduğu gibi İnternet salonlarını da kendi emelleri doğrultusunda kullanmak isteyebileceklerini hatırlatan Vali Küçük; bu tür art niyetli kişilere karşı işletmecilerin daha duyarlı davranmaları gerektiği belirtti. Her bir gencin ve çocuğun kendi çocukları gibi görülmesi gerektiğini belirten Vali Küçük, "Hepimizin çocukları var. Nasıl ki kendi çocuğumuzu gönderdiğimiz yerlerin yöneticilerinin çocuklarımıza sahip çıkmasını istiyorsak, İnternet salonlarına gelen çocuklara da sizler aynı şekilde sahip çıkmalısınız" dedi.

Açıklamalarının ardından salon işletmecilerinin sorularını alan Vali İzzettin Küçük, yaşadıkları sorunları Valilik ve kaymakamlıklara bildirdikleri takdirde işletmecinin yanında olacaklarını söyleyerek işletmecilerin sorunlarını dinledi. Kaçak İnternet salonu konusunda işletmecilerin taleplerini dinleyen Vali Küçük, kaçak işletmeleri kapattıklarını ve kapatmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyerek, bu konuda işini yapmayan yetkililer hakkında da işlem yapacağını ifade etti.

Toplantı daha sonra Valilik ve Kaymakamlık yetkililerinin yeni dönemde işleyişin nasıl olacağı şeklindeki bilgilendirici açıklamalarıyla devam etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star