Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ KÜÇÜK KOBANİ DAYANIŞMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

VALİ KÜÇÜK KOBANİ DAYANIŞMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, geçtiğimiz günlerde kurulan Kobani Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2015 Perşembe 04:46
VALİ KÜÇÜK KOBANİ DAYANIŞMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, geçtiğimiz günlerde kurulan Kobani Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezini ziyaret etti.

 

Ziyaretin sırasında merkezde bulunana Suriyelilere konuşan Vali İzzettin Küçük:“17-18 Eylül gecesi büyük bir dram yaşadık. O günden bu güne çok şükür sağ salim geldik ve işgal güçleri Kobani’den ayrıldılar. Şu anda yıkılmış bir şehir var, sorunlar olduğu gibi duruyor. Şu anda oranın yaşanacak bir vaziyeti yok” dedi.

 

Şu ana kadar Kobani’ye 75 bin kişinin dönüş yaptığını ifade eden Vali Küçük; bu kişilerin çoğunun da Türkiye’ye geri dönmek için müracaatta bulunduklarını kaydetti. Savaş bitmiş olsa da sorunların hala devam ettiğini sözlerine ekleyen Vali Küçük: “Bu platformun da önemi burada ortaya çıkıyor. Buradaki Suriyeli kardeşlerimizin yaşamlarını sürdürebilmesi için sizler bize destek vereceksiniz. Bizler de size destek vereceğiz. Şu anda çadır kentimizde 25 bin Kobanili misafirimiz var. ÇoğuKobanili de ya Suruç’ta ya şehirde yada köylerde yaşıyor. Bu platformun amacı da buradaki mağdur Kobanililere yardım etmek ve onlara ulaşmak olmalı. Birinci önceliğimiz yetim çocuklar ikinci önceliğimiz de dul kadınlar olmalıdır. Bunlara sahip çıkmazsak hepimiz vebal altında oluruz. Sizden istediğim bu zor durumda olan yetim çocukları ve dul kadınları tespit etmenizdir. Biz de devlet olarak onları kötü koşullardan kurtarmaya çalışacağız” dedi.

 

Merkez sorumlusu Abdülkadir İkbal ise devletin ve milletin her zaman Suriyelilerin yanında olacağını belirterek ziyaretlerine gelen Vali İzzettin Küçük’e teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık