Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ KÜÇÜK KOLTUĞUNU DEVRETTİ

VALİ KÜÇÜK KOLTUĞUNU DEVRETTİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını bir günlüğüne çocuklara devretti.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2016 Cumartesi 15:28
VALİ KÜÇÜK KOLTUĞUNU DEVRETTİ

Yunus Emre İMKB İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Elif Doğru ve Ahmet Hamdi Akseki İlkokulu öğrencisi Medine Çeker’e koltuğunu devreden Vali İzzettin Küçük; minik valilerden talimat alarak gerekenin yapılacağını söyledi.

Elif Doğru adlı öğrencinin kendisine hitaben bir günlük vali olma isteğini kaleme aldığı mektubu okuyan Vali İzzettin Küçük; minik Elif’in isteğini geri çevirmeyerek koltuğunu devretti. Daha sonra ise Elif Doğru Valilik makamını yaşıtı Medine Çeker’e bıraktı. Özellikle okulları ve eğitim göremeyen kız çocuklarıyla ilgili çocuk valilerin isteklerini yerinde bulan Vali İzzettin Küçük, yasa gereği de kız çocuklarını okula göndermeyen velilere ceza verildiğini belirterek: “Anne babalığın en büyük sorumluluğu çocuğunu yetiştirmektir. Bu cezalar çok önemli değil. Kendi kendilerine verdikleri en büyük ceza çocuğunu cahil bırakmaktır” dedi.

Programın sonunda Vali İzzettin Küçük; misafirlerine hediyelerini takdim etti. Minik valilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak misafirlerini uğurladı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star