Ana Sayfa Ekonomi VALİ KÜÇÜK, TÜMSİAD'I ZİYARET ETTİ

VALİ KÜÇÜK, TÜMSİAD'I ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, TÜMSİAD'' Tümsanayici ve iş adamları derneğini ziyaret etti

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2015 Cuma 16:17
VALİ KÜÇÜK, TÜMSİAD'I ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, TÜMSİAD'' Tümsanayici ve iş adamları derneğini ziyaret etti 

Şanlıurfa Şubesini ziyaretinde yaptığı açıklamada Şanlıurfa' Sanayi şehri olmasına çok az bir zaman kaldığını söyledi.

Vali Küçük, TÜMSİAD'' Tümsanayici ve İşadamları Derneği Şanlıurfa Şubesini ziyaretinde yaptığı açıklamada son bir yılda Şanlıurfa'ya yaşanan göçlere rağmen Şanlıurfa'nın sanayi dönüşümü konusunda büyük adımlar attığını kaydetti.

Küçük, bölgede huzur ve güvenlik konusunda yatırımcıyı endişelendirecek olumsuz bir durumun olmadığını vurguladı. Şanlıurfa ekonomisinin bugüne kadar tarıma dayalı bir ekonomiye sahip olduğunu hatırlatan Küçük, kentin sanayi şehri olabilmesi için Şanlıurfalı yatırımcıya biraz zaman verilmesi gerektiğine inandığını dile getirdi.

Yatırım alışkanlıklarının zaman içerisinde sanayi yatırımlarına dönüşeceğinin inancını ifade eden Vali Küçük, yatırımlarla birlikte bölgedeki istihdam sorununun da giderilebileceğini söyledi. Organize Sanayi Bölgelerine yatırım yapmak isteyen işletmelerde öncelikle istihdam şartı aradıklarının ısrarla kaydeden Vali Küçük, Şanlıurfa'nın ve Şanlıurfalının hatırı herkesin hatırından önce geldiğini kaydetti. Vali Küçük'e yürüttükleri çalışmalar ile ilgili bilgi veren TÜMSİAD Şanlıurfa şube başkanı M.sadık SADE , Şanlıurfa'daki sanayileşmede gözle görülen hızlanmanın Vali İzzettin Küçük'ün bu yönde yaptığı çalışmalardan kaynaklandığını dile getirdi.Toplantının sonunda TÜMSİAD Şanlıurfa şube başkanı M.sadık SADE  tarafından Vali İzzettin Küçük'e,Plaket takdim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star