Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Küçük’ten Tülmenli Kadınlara Destek

Vali Küçük’ten Tülmenli Kadınlara Destek

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Tülmen köyü kadınları tarafından kurulan küçükbaş hayvan çiftliğini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2015 Perşembe 05:58
Vali Küçük’ten Tülmenli Kadınlara Destek

Tülmen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından kurulan çiftliği ziyaret eden Vali Küçük, kooperatif başkanı Suna Rastgeldi’den kooperatifin genel durumu hakkında bilgi aldı. Otuz girişimci kadının ortaklığıyla 2011 yılında kooperatifi kurduklarını dile getiren Rastgeldi, kooperatifte ivesi cinsi toplam 750 adet küçükbaş yetiştirdiklerini ifade etti.

 

Ayrıca; mera alanı bulunmadığı için hayvanları otlatamadıklarını belirten Rastgeldi, civarda bulunan Baltaş Köyünde mera için uygun alan bulunduğunu, ıslah edilmesi halinde yemleme için istifade edebileceklerini dile getirdi.

 

Baltaş Köyündeki alanın mera olarak kullanılmak üzere ıslah edilmesi için Tarım İl Müdürlüğüne talimat veren Vali Küçük, alanın bir an önce hayvancılığa kazandırılması için tüm çalışmaların yapılacağını belirtti.

 

Vali İzzettin Küçük, kooperatif ziyaretinin ardındansa Tülmen Köyünde restore edilen tarihi hanı ziyaret ederek köylülerden bilgi aldı.

 

Tülmen Köyünde yer alan kooperatifi ziyareti sırasında Vali İzzettin Küçük’e Vali Yardımcısı Mehmet Keklik ve tarım müdürlüğü yetkilileri eşlik etti.

YORUMLAR
  • yorum2015-02-12 10:38:26Gülden

    Ne güzel çalışmalar, bu haberleri okudukça gurur duyuyorum, emeği geçenlere helal olsun diyorum,

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık