Ana Sayfa Dünya Vali Tuna Eski Hastane Binalarını İnceledi

Vali Tuna Eski Hastane Binalarını İnceledi

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, yeni açılan hastanelere taşınan sağlık kuruluşlarının eski binalarında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2016 Cumartesi 01:30
Vali Tuna Eski Hastane Binalarını İnceledi

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, yeni açılan hastanelere taşınan sağlık kuruluşlarının eski binalarında incelemelerde bulundu.

İlk olarak Bağlarbaşı Mahallesindeki eski Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde incelemelerde bulunan Vali Tuna, ardından da Harran ÜniversitesiAraştırma ve Uygulama Hastanesini ziyaret etti. Son olarak Çocuk Hastanesi binasında incelemelerde bulunan Vali Tuna, kendisine eşlik eden Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Cihan Ekmen ve İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran'dan binalarla ilgili bilgi aldı.

Hastane ziyaretleri sonrasında bölge esnafıyla da görüşen Vali Tuna, esnafın beklentilerini dinleyerek, boş kalan binaların değerlendirilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Boşalan hastane binalarındaki incelemelerinin ardından hizmete yeni giren Eyyübiye ilçesindeki 180 yoğun bakım olmak üzere toplam 800 yatak kapasiteli Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesini de ziyaret eden Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, hastanede tedavi gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Çocuk servisinde tedavi gören çocuklarla yakından ilgilenen Vali Tuna, onlara hediyeler vermeyi de ihmal etmedi.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, ziyaretinin sonunda başhekimliğe geçerek Abdülkadir Yetişgin'le görüştü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık