Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİ TUNA İÇİN VEDA İFTARI

VALİ TUNA İÇİN VEDA İFTARI

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valisi iken Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valiliğine atanan Güngör Azim Tuna için düzenlenen iftara katıldı.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2016 Cuma 13:59
VALİ TUNA İÇİN VEDA İFTARI

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valisi iken Valiler Kararnamesi ile ŞanlıurfaValiliğine atanan Güngör Azim Tuna için düzenlenen iftara katıldı. 

Avcı, Vilayet Meydanı'ndaki iftarda yaptığı konuşmada, Tuna'nın 3 yıl boyunca Eskişehir'e ve kent halkına hizmet ettiğini söyledi. 

Vali Tuna'nın Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği döneminde hayırlı faaliyetlerde imzasının olduğunu ifade eden Avcı, "Cevat Çapan şiirinde 'vedalaşmaların ilmini yaptım' diyor. Her vedalaşma aynı zamanda bir besmeledir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yolları açık olsun." diye konuştu. 

Avcı, bugün son yolculuğuna uğurlanan Eskişehirli gazeteci ve yayımcı Hakkı Devrim'e Allah'tan rahmet dilerken, "Özellikle Türkçemiz konusundaki hassasiyetle basında çok müstesna bir yer edinmiştir. Allah rahmet eylesin." dedi. 

Vali Tuna da kent halkının iyi ve zor günlerinde hep yanında olduğunu belirterek, herkesten hakkını helal etmesini istedi. 

Konuşmaların ardından Avcı, Tuna'ya hat sanatıyla yapılmış bir tablo verdi. Tuna da Bakan Avcı'ya Yunus Emre'nin resmedildiği bir tablo hediye etti.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık