Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali Tuna: Vücudumuzdaki Pisliklerden Arınmaya Başladık

Vali Tuna: Vücudumuzdaki Pisliklerden Arınmaya Başladık

Şanlıurfa'da demokrasi final nöbetinde konuşan Vali Güngör Azim Tuna, 'Vücudumuzdaki pisliklerden arınmaya başladık.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2016 Perşembe 13:42
Vali Tuna: Vücudumuzdaki Pisliklerden Arınmaya Başladık

Topçu Meydanı’nda organize edilen demokrasi nöbetinin finaline katılan Vali Güngör Azim Tuna, alanı dolduran kalabalıkla birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’daki konuşmasının ardından sahneye çıkan Vali Tuna; darbe girişiminin milleti daha da kuvvetlendirip kenetlenmeyi sağladığını belirtti. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere karşı bundan sonra mücadelenin daha kolay olacağını anlatan Vali Tuna, “Vücudumuzdaki pisliklerden arınmaya başladık. Milletimizin de yardımıyla İnşallah bunlardan kurtulacağız ve bu hainlere gereken cezalar verilecek. Dosta düşmana, bütün dünyaya birlik ve beraberliğimizi, kararlılığımızı göstereceğiz” dedi. 

 

15 Temmuz gecesi başta Şanlıurfa Valiliği olmak üzere vatandaşların devlet kurumları önüne giderek onlara siper olduğunu hatırlatan Vali Tuna şöyle dedi:

 

"Sizlere nasıl müteşekkir olmayalım. Kendi iradenize sahip çıktınız. Şu meydanları da günlerdir doldurarak bu mesajı bütün dünyaya verdiniz. O akşam şehitlerimizle, gazilerimizle tankların önünde durarak düşmana geçit vermediniz. Yetiştireceğimiz yeni nesillere bundan sonra vereceğimiz çok kıymetli mesajlar var. 15 Temmuz artık sıradan bir gün olmayacak. 15 Temmuz bundan sonra demokrasi bayramı olacak, birlik ve beraberliğimizin tescillendiği en önemli gün olacak."

 

 

 

dha

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık