Ana Sayfa Urfa Haberleri Vali'den Asfalt İşçilerine Baklava İkramı

Vali'den Asfalt İşçilerine Baklava İkramı

ŞANLIURFA Valisi Celalettin Güvenç, tarihi 12 bin yıl öncesine dayanan yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Göbeklitepe yolunun asfaltlanması çalışmasını yapan işçilere baklava ikram etti.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2013 Pazar 15:52
Vali'den Asfalt İşçilerine Baklava İkramı

İl Özel İdaresi tarafından yeni sezon asfalt çalışmalarının başlangıcı 12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Göbeklitepe'de yapıldı. Göbeklitepe'ye turizm sezonunda ulaşımın kolay sağlanması amacıyla başlatılan asfalt çalışmalarını denetleyen Vali Celalettin Güvenç, çalışmaya katılan işçilere baklava ikram etti. Vali Güvenç'in ikram ettiği baklavayı yiyen işçiler, daha sonra iş makinelerinin başına geçerek asfalt çalışmasına başladı.


Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Göbeklitepe yolunun 8 metre genişliğinde olduğunu ifade edip, tarihi mekana çıkan bütün köy yollarının da asfaltlanacağını söyledi. Kentte bin 59 köy ve bin 502 mezra olmak üzere toplam 2 bin 561 üniteye hizmet ettiklerini anlatan Vali Güvenç, Toplam köy yolu ağı 7 bin 300 kilometredir ve bu yolların 3 bin 729 kilometresi asfaltlanmıştır. 3 bin 614 kilometre yol ise stabilizedir. En büyük hedefimiz, temin edilecek ek ödeneklerle bu yolların tamamının asfaltlanmasıdır dedi.

 

dha

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık