Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİDEN PLAKET TEPKİSİ

VALİDEN PLAKET TEPKİSİ

Şanlıurfa'da 45 gün önce göreve başlayan Vali İzzettin Küçük, bugün düzenlenen bir fuar açılışında kendisine plaket verilmesini eleştirdi.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2014 Cuma 04:37
VALİDEN PLAKET TEPKİSİ

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından düzenlenen 'Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı'nın açılışı yapıldı. Sıra gecesi ekibinin yöresel türküler seslendirdiği ve acılı çiğ köfte ikram edilen fuarın açılışına,Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan YardımcısıHalil Etyemez, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Celalettin Güvenç, TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert ile fuarda yer alan sektör temsilcileri katıldı. 150 firmanın stantlarının yer aldığı fuarda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Ak Parti'nin iktidar olduğu 12 yıllık süreçte Türkiye'nin çağ atladığını ve vatandaşın hayat standartlarının yükseldiğini belirterek, "Siyasi, ekonomik ve sosyal reformların neticesindeTürkiye ekonomisi 2002'den bu yana yıllık ortalama yüzde 5 olarak büyümüş, kişi başı milli geliri 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara yükselmiştir. 2002 yılında 36 milyar dolar olan ihracat ise 2013'te 151 milyar dolara çıkmıştır. Bu büyük ekonomi ve büyük başarılarımızın arkasında 12 yıldır süre gelen siyasi istikrar ve Mali disiplin vardır" dedi.

VALİNİN PLAKET ELEŞTİRİSİ

Konuşmaların ardından TÜMSİAD tarafından organizasyonda emeği geçenlere plaketleri verildi. Plaket vereceği düşüncesiyle çağrıldığı platforma giden Vali İzzettin Küçük, kendisine plaket verileceğini öğrenince, "Ben hak edecek bir şey yapmadım. Daha düzgün bir şey yapayım ondan sonra bana plaket verin" eleştirisinde bulundu. Vali Küçük daha sonra kendisi için hazırlandığı söylenen plaketi, TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve Şube Başkanı Sadık Sade'den aldı.

Plaket töreninin ardından protokol, açılışını yaptıkları fuardaki stantları dolaşıp ürünler hakkında bilgi aldı.

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık