Ana Sayfa Urfa Haberleri VALİLİKTEN DEMİRTAŞ'A YANIT GELDİ

VALİLİKTEN DEMİRTAŞ'A YANIT GELDİ

Şanlıurfa Valiliği: "Yapılan soyut açıklama ve ağır ithamların gerçekle bir ilgisi yoktur"

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2012 Pazar 18:11
VALİLİKTEN DEMİRTAŞ'A YANIT GELDİ
Şanlıurfa Valiliği, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın geçen hafta düzenlediği basın toplantısında İl Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik açıklama ve ''ağır ithamları''nın gerçekle bir ilgisinin olmadığını bildirdi.

Valilik'ten yapılan açıklamaya göre, 14 Mayıs 2012 tarihinde BDP Genel Başkanı Demirtaş'ın, medyaya İl Emniyet Müdürlüğü nezdinde Şanlıurfa Valiliği'ni hedef alan bir takım açıklamalar yaptığının müşahede edildiği belirtildi.


Demirtaş'ın açıklamasında, ''Şanlıurfa Emniyeti içerisinde sözde bir çetenin olduğu, bu sözde çete tarafından kendilerine komplo kurulduğu, aynı zamanda fuhuş ve mafya çeteleriyle işbirliği içinde olunduğu, tutuklu milletvekili İbrahim Ayhan'ın da genç bir kızı terör örgütünün dağ kadrosuna eleman kazandırmak için değil, fuhuş batağından kurtarmaya çalışırken çetenin komplosu sonucunda tutuklandığı''nın iddia edildiği hatırlatıldı.


Emniyet Müdürlüğü nezdinde Şanlıurfa Valiliği'nin hedef alındığına değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


''Yapılan soyut açıklama ve ağır ithamların gerçekle bir ilgisi yoktur. Suça karşı verilen mücadele yasalar ve uluslararası normlar çerçevesinde yürütülmektedir. Tutuklanma gibi kararlar bağımsız mahkemeler tarafından tarafsızlık ilkesi çerçevesinde verilmektedir.


Hukuk devleti ilkesinin bir zorunluluğu olarak yasalardan alınan güçle, genelde suç ve suçluya, özelde teröre ve terörizme karşı verilen mücadele şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yasalar çerçevesinde ve kararlılıkla sürdürülecektir. Bu mücadele sürecinde Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü nezdinde valiliğimizin bir takım asılsız iddia ve tehditlere hedef gösterilmeye çalışılması asla kabul edilemez.'' 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star