Ana Sayfa Güncel VATAN SAĞOLSUN

VATAN SAĞOLSUN

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun emekliliğini isteyen komutanlarla ilgili basın açıklaması yayınladı.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2011 Cumartesi 14:57
VATAN SAĞOLSUN
Coşkun yazılı olarak yayınladığı basın açıklamasında:

Türkiye karanlık günlerden çıkıp, aydınlığa her kanat çırptığında eski Türkiye’nin karanlık odakları kendi askerini vurmuş,camileri bombalama planları yapmış,Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmiş, türlü tezgahlar kurarak sonunda vatan sağolsun demişlerdir. Komutanlar tarafından ellerine pimi çekilmiş el bombası verilen ve bu bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden 4 askerin ardından bize “Vatan sağolsun.”dediler. Aktütün, Hantepe, Dağlıca baskınlarında komuta kademesindeki  hiç kimse işin içindeki tezgaharı açıklamadı, hiçkimse istifa etmedi ve hiç kimse emekliye sevkedilmedi. Belli zümreler için dağda ölen gencin de, 15 aylık zorunlu askerliğini yaparken ölen gencin de yaşamaya hakkı yoktur. İktidarlarını koruyabilmeleri adına, eğer bu gençlerin ölmeleri gerekiyorsa düşünmeye gerek bile yoktur. Sonuçta kutsal olan vatan savunmasıdır(!) ve söylenecek tek söz vardır:”Vatan sağolsun.”

Şimdi Genel Kurmay Başkanı ile 3 Kuvvet Komutanı, Ergenekon ve Balyoz davalarından dolayı tutuklu olan veya Tutkusuz yargılanan askerlerin serbest bırakılmamasından ve kuvvetle muhtemel bu isimlerin 1 Ağustos’ta başlayacak YAŞ toplantılarında terfi ettirilmelerine hükümet tarafından izin verilmeyeceğinden emekliliklerini istemişler. Ne diyelim “Vatan sağolsun.”

 

Türkiye halkın iradesinin üzerinde başka hiçbir iradenin olmadığı günlere hızlı adımlarla yürümeye devam ediyor. Kendilerini hâlâ bu ülkenin tek sahibi olarak görenler, ya bu değişikliği kabullenip kendi memurluk sınırları içerisinde kamu hizmeti verecekler veya bu şekilde emekliliklerini isteyip demokratikleşme sürecini seyredecekler. Ülke de, kendi sınırlarını bilen asker gibi askerlerle yoluna devam edecek. Bugüne kadarki, siyasetçi gibi askerler her sıkıştıklarında siyasete müdahale ederek iktidar alanlarını genişlettiler. Türkiye normalleşmek zorundadır. Bir Milli Eğitim Bakanı bir şube müdürünün işlediği bir suçtan dolayı tutuklanmasının ardından hükümetin işlerliğini engellemek için istifa edebiliyor mu? Bunu Genelkurmay da yapamamalı. Dün akşam yaratılmaya çalışılan kriz, sisayi aklın devreye girmesiyle başlamadan bitmiştir. Oluşturulamayan bu kriz üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışan muhalefet partileri, kendi tabanlarına, sivil siyasetçilere karşı, niçin askeri vesayetten yana olduklarını açıklamalıdırlar.

Bugün çok özel bir gün. Çünkü bugün vesayet bir yara daha aldı. Halkın iradesinin mutlak hakimiyeti bu sürece destek vermekten geçiyor. Biz Şanlıurfa Eğitim-Bir-Sen olarak Türkiye’nin bu normalleşme sürecini sonuna kadar desteklediğimizi buradan ilan ediyoruz. Önümüzdeki dönemde yenilikçi,özgürlüklere saygılı, tamamen sivil bir anayasa için çalışmaların olgunlaştırılmasını ve buların yasal güvenceye kavuşturularak NORMAL bir ülke olmanın lezzetine varacağımız adımların atılmasını bekliyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İbrahim COŞKUN
ŞUBE BAŞKANI


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star