Ana Sayfa Urfa Haberleri VATANDAŞ DEVLET HASTANELERİNİ TERCİH EDİYOR

VATANDAŞ DEVLET HASTANELERİNİ TERCİH EDİYOR

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. M.Cihan EKMEN “Sağlık kavramı toplumsal bir olgudur. Sağlık Hakkı aynı zamanda yaşam hakkıdır.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2014 Pazartesi 07:13
VATANDAŞ DEVLET HASTANELERİNİ TERCİH EDİYOR

Sağlık Sisteminin başlıca hedefleri; sağlık statüsünü iyileştirmek, ulaşılabilirliği ve verimliliği arttırmak, hizmet kalitesini ve hasta memnuniyetini yükseltmek ve sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliğini sağlamaktır ”dedi.

 

Genel Sekreter Uz. Dr. M.Cihan EKMEN sözlerine şöyle devam etti “Sağlık Bakanlığının Sağlıkta Dönüşüm Programı doğrultusunda Sağlık hizmetlerinin memleketimizdeki tüm vatandaşlarımız için kolay, ulaşılabilir, nitelikli ve etkin bir biçimde yürütülmesi hususunda; başta Genel Sekreterliğimiz olmak üzere tüm sağlık personeli mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürmektedir ”dedi.

 

Şanlıurfa’da sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı % 79.2

 

TÜİK’in Türkiye genelinde yaptığı araştırmaya göre, sağlık memnuniyetinde memnun olanların oranı % 74,7, sağlık hizmetlerini orta düzeyde bulanların oranı % 10,6 ve sağlık hizmetlerinden memnun olmayanların yüzdesi 14,7 olarak açıklandı

 

Şanlıurfa ilimizde 2013 yılına ait sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranları memnun % 79,2 orta düzeyde memnun % 5.6 buna ortalama ilimizde sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı % 85 civarındadır.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. M.Cihan EKMEN “Şanlıurfa halkı hizmetin en iyisine layıktır. Birliğimize bağlı sağlık tesislerinde her geçen gün hizmet kalitesini yükselterek sağlık hizmetini en maksimum düzeyde halkımıza sunacağız. Bu kapsamda özverili çalışma ve desteklerinden dolayı Şanlıurfa’daki sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum ”dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık