Ana Sayfa Urfa Haberleri VATANDAŞ, İLK DEFA SOKAKTA VALİYİ GÖRDÜ

VATANDAŞ, İLK DEFA SOKAKTA VALİYİ GÖRDÜ

Genelde sadece program, tören ve televizyonlarda görünen Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, ilk defa bugün kentin Süleymaniye mahallesinde yürüyerek gezdi. İlk defa valiyi semtte gören vatandaşlar şaşkınlık yaşadı.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2015 Çarşamba 17:56
VATANDAŞ, İLK DEFA SOKAKTA VALİYİ GÖRDÜ

Şanlıurfa’nın hizmet olarak ötelenmiş yerleşkelerinden biri olan Süleymaniye mahallesine yürüyerek giden Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ü gören vatandaşlar şaşkınlık yaşadı.

 Karşılarında ilk defa Valiyi gören vatandaşlar şaşkınlık yaşarken bazı vatandaşlar ise mutluluktan Vali Küçük’ü kucaklayarak sevgi gösterisinde bulundular.

Mahalleye gelişinde ilk olarak muhtar Salih Dağ’ı ziyaret eden Vali küçük; mahallenin genel durumu hakkında Muhtar Dağ’dan bilgi aldı. Mahallede Kur’an Kursu ihtiyaçları olduğunu belirten Muhtar Dağ’a yer bulmalarını bulunacak yerin kirasını kendisinin ödeyeceğini belirten Vali Küçük; kurs için bulunacak yerin tefrişatınınsa Müftülük tarafından yapılacağını kaydetti.  İl Müftülüğü tarafından Kur’an Kursu olarak yapılması planlanan Ayşe-İmam Demir Taziye Evini de ziyaret eden Vali İzzettin Küçük; taziye evinin en üst katının yine müftülük tarafından hazırlanacağını belirterek, taziye evini yapanlara da desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Mahalle gezisi sırasında esnafla da bir araya gelen Vali Küçük; mahallelinin taleplerini dinleyerek, Mehmet Saçlı İlkokulu çevresinde güvenlik kamera sistemleri kurulması için yetkililere telefonla talimat verdi. Bir hafta içerisinde güvenlik sistemlerinin kurulması talimatını veren Vali Küçük’e vatandaşlar teşekkür etti.

Süleymaniye Mahallesindeki incelemelerinin ardından Vali İzzettin Küçük; Şair Nabi Mahallesinde yer alan İl Müftülüğüne ait Kız Yurdunu da ziyaret ederek verilen hizmetlerden dolayı yurt çalışanlarına teşekkür etti. Vali İzzettin Küçük’e mahalle gezileri sırasında İl Müftüsü İhsan Açık eşlik etti.

 

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star