Ana Sayfa Urfa Haberleri Vatandaş sizden şikayetçi

Vatandaş sizden şikayetçi

Dedaş ve Şuski

Giriş Tarihi: 5 Mart 2015 Perşembe 07:34
Vatandaş sizden şikayetçi

Şanlıurfalı en çok özelleştirmenin ardından Dedaş sonrasında ise büyükşehir olduktan sonra Şuski’den çekti. Gelen yüksek faturalar, sık sık kesintiler vatandaşın en fazla şikayetçi olduğu 2 konu.

Özelleştirme kimine göre iyi kimine göre ise pek te iyi olmadı. Daha önce muhatap olarak vatandaşın karşısında direk kurum varken özelleştirmeden sonra muhatap özel şirket oldu. Vatandaş önceleri devlet baba bizi dinliyor derdimizi anlıyor diyordu, özelleştirmeden sonra ise vatandaş kimi zaman muhatap bulamaz oldu. Gelen yüksek faturalar, birkaç gün ödenmediği takdirde şartellerin indirilmesi. Tekrardan açtırmak için para ödenmes ve elektriklerin sık sık kesilmesi… Son dönemde vatandaşların çektiği sıkıntılardan bazıları.

Özelleştirme kadar büyükşehir olmamızda vatandaşı görünürde bir hayli etkiledi. Gerçi köylere yolların, taziye evlerinin yapılması büyükşehirin faydaları şeklinde yorumlanabilir ama gelin görün ki büyükşehirle birlikte bazı kurumların işleri bi hayli fazlalaştı.Bu kurumlardan en önemlisi hiç kuşkusuz Şuski. Köylerinde mahalle olmasıyla yükü bir hayli artan Şuski, personelin işten çıkarılmasını da eklersek bi hayli zor günler geçiriyor. Patlatan su boruları, logarların dolması, sık sık su kesintileri vatandaşla bu kurumu karşı karşıya getiriyor.

Özellikle de çalışmalar ve su kesintileri. Şuski resmi sitesinde yaptığı açıklamada bugün yine birkaç yere su verilemeyeceğini duyurdu.

İmam Aslan Petrol önünde oluşan arızadan dolayı Bamyasuyu ve Bahçelievler semtlerinde geçici süreliğine su kesintisi yaşanacaktır. Arıza giderildikten sonra gün içerisinde su verilecektir. Diyen şuski bir kesintiyi de siverek’te yaptı.

Şuski bugün, Su terfi merkezi için yapılacak olan bakım ve onarım çalışmalarından dolayı Hasan Çelebi, Camikebir, Güne, Ofis, Gulabibey, Hamidiye, Şair İbrahim Rafet Mahallerinde saat 08:00-16:00 arası su veremedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık