Ana Sayfa Urfa Haberleri VATANDAŞA EZİYET

VATANDAŞA EZİYET

Atatürk bulvarında her gün yeni bir şey yapılıyor.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2015 Cuma 13:01
VATANDAŞA EZİYET

Atatürk bulvarında her gün yeni bir şey yapılıyor. Otobüslerin kullandığı yol çift şeritli olduktan sonra önce refüje korkuluk çekildi. Bugünlerde ise yayalın kullandığı yay geçitlerinin güzergâhları değişiyor. Vatandaşa kolaylık sağlaması gereken bu çalışmalar maalesef vatandaşa eziyet oluyor.

Trafik sıkışıklığını gidermek için belediye Atatürk caddesinde bazı çalışmalar yapmış bu kapsamda önce toplu taşıma araçları ile bunların dışında kalan araçların kullanacakları alanlar belirlenmişti.

Sonrasında ise toplu taşıma araçlarının kullandığı yol çift şerit yapmış buna alışmakta zorlanan vatandaşlar kazalara maruz kalmıştı. Hatta bir vatandaş otobüsün çarpmasıyla hayatını kaybetmişti.

Belediye vatandaşın can güvenliğini sağlamak adına bu defa demi korkulukları hayata geçirdi. Ve karşıdan karşıya geçilen refüjlere demir korkuluklar çekildi.

Belediyenin çalışmaları bununla da kalmadı. Son olarak yayanın her zaman kullandığı yaya geçitlerinin yerlerini değiştirdi.

Belediye vatandaşın otobüs duraklarının karşısında bulunan yaya geçidine demir korkuluk çekince vatandaşın nasibine de bu demir korkulukların arasında geçmek kaldı.

YORUMLAR
  • yorum2015-05-12 11:16:12ömeroglu

    En düşük seviyede devlet memuru olabilmek için onlarca sınavdan geçirilen insanlarımızı yöneten cilalanmamış taş devri beyinliler var.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık