Ana Sayfa Sağlık VATANDAŞA ÜCRETSİZ ADIM ÖLÇER

VATANDAŞA ÜCRETSİZ ADIM ÖLÇER

Bakan Recep Akdağ, obeziteyle mücadele kampanyası çerçevesinde vatandaşa ücretsiz adım ölçer dağıtılacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2012 Perşembe 00:43
VATANDAŞA ÜCRETSİZ ADIM ÖLÇER
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Atatürk Orman Çiftliği tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, obeziteyle mücadele için başlatılan kampanyayı tanıttı.
Vücut kitle indeksinin hesaplanmasıyla ilgili bilgi veren Akdağ, bir kişinin kilosunun boyunun kendisiyle çarpımına bölünmesiyle elde edilen değerin vücut kitle indeksi olduğunu bildirdi.
Akdağ, ''Piyasada dolaşan bir dolu diyet ve egzersiz önerisi var. Bunları basitleştirmemiz lazım. Vücut kitle indeksimiz yüksekse tüketiğimizden daha az kalori almalıyız, tıka basa yememeliyiz'' diye konuştu.

5-6 kilo daha vereceğim

Kendisinin de kilo vermek için çaba gösterdiğini bildiren Akdağ, ''Son bir yılda 10 kilo verdim. 80 kiloya kadar çıkmıştım. Vücut kitle indeksim 30'a kadar çıkmıştı. 10 kilo verdim. Şimdi vücut kitle indeksim 27. Birkaç ay içinde 25, hatta biraz daha altına indirmek için 5-6 kilo vereceğim'' şeklinde konuştu.

Günde 10 bin adım

Obeziteyle mücadelede Milli Eğitim, Tarım ve Hayvancılık gibi bakanlıklar ve diğer kurumlarla işbirliği yapmak istediklerini kaydeden Akdağ, şunları söyledi:
''Günde 10 bin adım atmalıyız. Bunun için vatandaşlarımıza ücretsiz adım ölçer dağıtacağız. Bununla ilgili alım sürecini başlattık, Bakanlar Kurulu'ndan yetki istiyoruz. Ben 10 kiloyu çok hareket etmediğim halde verdim. İki günlük bir egzersiz programım olmasına rağmen bunu ancak bir gün uygulayabiliyorum.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık