Ana Sayfa Güncel Vatandaşın Sağlığı Önemlidir

Vatandaşın Sağlığı Önemlidir

Belde esnafı ile bir araya gelen Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, esnafın ürünlerin temizliğine ve miadına dikkat etmesi gerektiğini belirterek vatandaşın sağlığının çok önemli olduğunu vurguladı.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2011 Çarşamba 19:06
Vatandaşın Sağlığı Önemlidir
(GAPHA)-Karaköprü belediyesi, çeşitli meslek gurupları olan esnaflar ile bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezi salonunda yapılan toplantıya Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediye Başkan yardımcısı Hasan Erik, Şanlıurfa fırıncılar odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, Karaköprü Belediyesi Zabıta amirleri ve ağırlıklı olarak pide fırını ve unlu mamulleri işletmecilerinin bulunduğu çeşitli esnaf gurupları katıldı. Esnafın büyük bir katılım sağladığı toplantıda, esnafa hitaben konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, “Kamu düzenini sağlamak zorunda olduğumuz için vatandaşın sağlığı, sıhhati bizim sorumluluğumuzdadır, o yüzden sizleri denetlemek ve kontrol etmek zorundayız, esnaf kardeşlerime şunu söyleyeyim gelin sizinle bir anlaşma yapalım, iş yerlerimizi hijyenik bir şekilde temiz tutalım, özellikle kasaplar, fırınlar ve marketler kamuyu ilgilendirdiği için hijyenik ve sağlıklı olmalıdır, geçtiğimiz günlerde Zabıta birimindeki arkadaşlar miadı geçmiş 2 ton yoğurt, süt ve ayran ürünü ele geçirdi ve imha etti, eğer bunun önlemini almasaydık bu ürünleri çocuklarımız yeseydi sonucu çok kötü olurdu, o yüzden sattığınız ürünlerin miadına ve temizliğine dikkat etmelisiniz” dedi. Şanlıurfa fırıncılar odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı ise fırıncı esnafına seslenerek “iş yerlerinizi düşündüğünüz gibi kendi çevrenizdeki oturan evleri ve insanları’da düşünmelisiniz, yaz ayı olduğundan vatandaşlar genelde kapı, pencereleri açarak balkonda veya terasta yattığı için fırınların yaktığı odunlara ve bacaların temizliğine dikkat etmelisiniz” dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından temizliğe, hijyene ve kaliteye önem veren bazı fırıncı esnafına ve denetim yaparken fırıncı esnafına karşı güzel tutum ve davranış sergileyen Karaköprü Zabıta Amirliği personeline oda başkanı Mehmet Emin Karaatlı tarafından birer plaket takdim edildi.

Toplantı sonunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak Karaköprü’de temizliğin ve kalitenin artması için esnafın ve belediyenin el ele verip birlikte hareket edilmesi kararına varılarak sosyal belediyecilik örneği sergilendi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star