Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri VEKİL AYHAN,BOZOVA HASTANESİNİ MECLİSE TAŞIDI!

VEKİL AYHAN,BOZOVA HASTANESİNİ MECLİSE TAŞIDI!

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan,Bozova Devlet hastanesinde yaşanan eksiklikler ve yetersizliği TBMM'ye taşıyarak Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun yanıtlanmasını istedi.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2014 Perşembe 07:24
VEKİL AYHAN,BOZOVA HASTANESİNİ  MECLİSE  TAŞIDI!

Şanlıurfa'da Milletvekili olmasıyla birlikte Birçok kentteki sorunları TBMM'ye taşıyan Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan,bu defa Bozova ilçesindeki Devlet Hastanesini gündemine aldı.Milletvekili Ayhan'ın verdiği soru önergesinde şu cümleler yer aldı.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından Anayasanın 96'ıncı iç ve tüzüğün 99'uncu maddesi gereğince yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Şanlıurfa ilimize bağlı Bozova ilçemiz ilimize en yakın ilçe olmasına rağmen en az gelişen ilçelerin başında gelmektedir. Birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da bu geri kalmışlık durumu ve yetersizlikler görülmektedir. Bozova da yaşayan halkımız, nitelikli sağlık hizmeti alamadıklarına dair çokça şikâyetleri şahsıma iletmektedirler.

Bu bağlamda

Bozova’da bakanlığa bağlı devlet hastanesi kaç yatak kapasite ile hizmet vermektedir?

Bozova devlet hastanesinde kaç sağlık personeli görev yapmaktadır? Bunların kaçı uzman doktor, kaçı pratisyen doktor, kaçı hemşiredir?

Bozova devlet hastanesinde mevcut yatak kapasitesi ve sağlık çalışanı ile nitelikli bir sağlık hizmeti verilebilmekte midir?

Bozova devlet hastanesinde  hangi branşlarda poliklinik hizmeti verilmektedir? İhtiyaç duyulan branşlar var mıdır?

Bozova ilçe sağlık müdürlüğü bünyesinde kaç ambulans hizmet vermektedir? Mevcut ambulans sayısı ihtiyaca cevap verebilmekte midir?

Bozova’da evde bakım birimi var mıdır? Var ise kaç personelle kaç hastaya bu hizmet verilmektedir?

Yaklaşık iki yıl önce Bozova’da yeni bir devlet hastanesi yapımı için bir yurttaş tarafından arazi bağışında bulunulduğu iddia edilmektedir. Şayet bu iddia doğru ise şu ana kadar Bozova’nın büyük bir ihtiyacı olan yeni bir hastane niçin yapılmamıştır?

Bozova ilçesine bakanlık olarak yeni bir hastane yapma projeniz var mıdır?"

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık