Ana Sayfa Urfa Haberleri VEKİL AYHAN,TRAFO'DAKİ ÖLÜMÜ TBMM'YE TAŞIDI!

VEKİL AYHAN,TRAFO'DAKİ ÖLÜMÜ TBMM'YE TAŞIDI!

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan,Şanlıurfa'da bir trafonun kilitlenmemesi nedeniyle bir çocuğun hayatını kaybetmesine neden olan olayı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ye taşıdı.

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2014 Pazartesi 15:20
VEKİL AYHAN,TRAFO'DAKİ ÖLÜMÜ TBMM'YE TAŞIDI!

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) verdiği soru önergesinin ise Enerji Bakanı Taner Yıldız tarafından yazılı olarak açıklanmasını istedi.

Ayhan'ın verdiği soru önergesinde şu ifadeler kullanıldı,aşağıdaki sorularımın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız tarafından Anayasanın 96'ıncı İçtüzüğün 99'uncu maddesi gereğince yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.  " İlimiz Şanlıurfa’nın Yeşil Direk Mahallesi'nde 01.08.2014 tarihinde akşam saatlerinde iddiaya göre, arkadaşlarıyla elektrik trafosu altında bulunan panonun yakınlarında oyun oynayan Mustafa Demir, akıma kapıldı. Demir’in akıma kapıldığını gören ağabeyi ise kardeşini kurtarmaya çalışırken ağır yaralandı. Yaşanan olayın ardından trafo panolarının kilitlenmediği belirtildi. Vatandaşlar olayın sorumlusunun DEDAŞ olduğunu belirtti. Kentin birçok noktasında bulunan pano kapaklarının açık olduğu ve tehlike saçtığı iddia edilmektedir. Yaşanan bu olayların ardından DEDAŞ Şanlıurfa geneline 35 bin küpe kilit siparişi verdiği iddia edilmektedir.

Bu bağlamda;  İlimiz Yeşil direk mahallesinde yaşandığı iddia edilen olay doğru mudur?

Yaşanan olayın, oluş nedeni nedir?Yaşanan olayda ölü ve yaralı var mıdır?Trafo pano kapaklarının açık olmalarının olaya sebebiyet verdiği doğru mudur?Yaşanan olayda DEDAŞ’ın herhangi bir ihmali var mıdır? Olayın ardından DEDAŞ’ın vermiş olduğu 35 bin küpe kilit siparişi doğru mudur?

Bakanlık olarak olayın tüm yönleriyle soruşturulması ve sorumluluğu olanların tespiti için herhangi girişiminiz olacak mıdır?"

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star